Достатъчно ли е да хапваме половин килограм плодове и зеленчуци на ден, за да живеем по-дълго?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Достатъчно ли е да хапваме половин килограм плодове и зеленчуци на ден, за да живеем по-дълго?

Мнениеот nushi.kisyova » 29 Авг 2014, 11:39

Днес ме застигна информацията, че малко по-малко от половин килограм плодове и зеленчуци могат да ни предпазят от смърт, по независимо каква причина :o едва ли действат срещу блъскане от камион или удавяне, но има необходимата логика, тази новина :!: :?

Работата е там, че понякога ми се случва да изям доста над тази доза от половин килограм :oops: пишеше още, че трябва да са разделени и на 5 порции :idea:
fruits-and-vegetables.jpg
fruits-and-vegetables.jpg (19.98 KiB) Прегледано 307 пъти

Смятате ли, че наистина може да се постигнат завидни резултати и че можем да живеем по-дълго с нещо толкова просто, като преди или след хранене изяждаме по една малка ябълка или праскова :?: :o та аз само за едно хранене салатата ми е около 400 грама :oops: дали пък това не вреди :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Достатъчно ли е да хапваме половин килограм плодове и зеленчуци на ден, за да живеем по-дълго?

Мнениеот zheleva212 » 29 Авг 2014, 11:43

Не мисля, че е достатъчно, всъщност мисля че е крайно недостатъчно, ако по време на храненията през деня ядеш основно тестени изделия или някакъв джънк фууд, пържено, мазно месо, та дори и домашно приготвено да е, не очаквай да доживееш 80 години, една ябълка или кайсия не се оказват живото спасяващи в такъв случай! :|
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Достатъчно ли е да хапваме половин килограм плодове и зеленчуци на ден, за да живеем по-дълго?

Мнениеот Lollipop » 16 Яну 2015, 10:19

Имаше една приказка "една ябълка на ден държи доктора далече от мен" според мен обаче една ябълка не стига. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Достатъчно ли е да хапваме половин килограм плодове и зеленчуци на ден, за да живеем по-дълго?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Яну 2015, 17:33

Ако това е всеки ден и е минимум - в никакъв случай не е лошо, трябва да се хапват плодове.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Достатъчно ли е да хапваме половин килограм плодове и зеленчуци на ден, за да живеем по-дълго?

Мнениеот Pipilota » 19 Яну 2015, 16:51

Не мисля, че би било недостатъчно, но разбира се гаранция за това, кой колко ще живее май никой не дава. Все пак е по-добре по половин килограм плодове на ден, отколкото изобщо, нали?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron