Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот Harmony » 10 Сеп 2014, 21:41

Привет!
Виждам,че свекърът ми чисти колекцията си от монети с кола. По принцип не купуваме вкъщи кола, а и навън не пием, но това й предназначение ми изглежда добро.
image.jpg
image.jpg (17.8 KiB) Прегледано 2808 пъти
Предполагам, че доста хора са се осъзнали и не консумират кола, като се има предвид какво причинява на метала и по-скоро патината :shock: :mrgreen: шок!

Интересно ми стана какво правите вие с колата, за какво друго я използвате в ежедневието си, пиете ли я? Може ли да свърши по-добра работа от повечето препарати, които имам вкъщи? :?
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот PasDeDeux » 10 Сеп 2014, 21:46

Чувала съм от приятели, че развиват ръждясали болтове по колите си с кола, но лично аз не мисля, че би чистила по-добре от препаратите, на първо място е сладка :idea: :|
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот sofi_black » 12 Сеп 2014, 20:26

То само тя да разяждаше, щеше да е добре... Просто не виждам кое не те мори, коя храна, коя напитка, ами отговора е - всяка глътка въздух, така че все тази :idea:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот borkova » 31 Окт 2014, 16:18

Чувам, че стават чудни лекове при болно гърло и кашлица от кола и още нещо
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2014, 14:56

Аз съм чувала, че действа добре при повръщане,защото по принцип съставът на колата може да те накара да повърнеш :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот Elica » 15 Яну 2015, 16:46

За нищо не я използвам, последно бях взела една кола у нас за едни гости и накрая я хвърлих ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот Burborino » 15 Яну 2015, 19:05

Elica написа:За нищо не я използвам, последно бях взела една кола у нас за едни гости и накрая я хвърлих ;)


Можеше да я излееш в канала :D Почиства го перфектно. Аз не пия кола и я ползвам за почистване. освен това изчиства ръжда. Лично изпробвано... по батерията на мивката ми се бяха появили малки ръждички и излях отгоре и след това изтърках с твърда гъба и вече ги нямаше. :mrgreen:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот Pipilota » 16 Яну 2015, 09:12

Смятайте, и тази чистеща ръжда консистенция се предлага на 3-4 годишни деца, които я пият с удоволствие, разбирам да е като салама - в много случаи без него не можеш, но спокойно можеш да пиеш сок, чай, вода, вместо тази отрова. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2015, 15:41

Търкал съм сребро с кола и съм я използвал за отпушване на канали. Последно разбрах, че и за ръжда става, но не съм пробвал. Като цяло все за такива неща я използвам, не я пия. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Пиете ли кола, а за какво друго я използвате в ежедневието си?

Мнениеот Lili_pili » 24 Фев 2015, 16:20

Не я ползвам за друго освен за пиене, всеки ден пия поне по една кола и се чувствам много добре ;Р
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта