Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот moni.sparrow » 16 Сеп 2014, 13:58

Детенцето ми стана на две и от около три месеца има почти непрестанно по една или друга афтичка в устата.

Първоначално я мазах с предписано от педиатърката лекарство, но не искам да продължавам, тъй като почти постоянно трябва да я мажа, а не ми харесва това.
image.jpg
image.jpg (17.36 KiB) Прегледано 2438 пъти
много се надявам да мога да излекувам афтите на детето без лекарства, с нещо натурално, което обаче да не гори, тъй като имам личен опит с подобни изгаряния!

Надявам се да ми дадете изпитан съвет как да излекувам афтите на детето без лекарства! :?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот lini_leni » 16 Сеп 2014, 14:03

Зная колко е гадно това с афтите на децата, племеницата ми преди време беше така, но тях е труден характер, пищеше, дърпаше се, не даваше с нищо да я мажат, най-накрая брат ми опита с мед и сода на клечка за уши, това й беше сладичко и й хареса въпреки, че почти нищо не оставаше по афтите, а се изяждаше, но мисля, че преодоляха този проблем като й подсилиха имунитета, от тогава е имала много много рядко!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот MerryPop » 24 Сеп 2014, 11:48

Ако проблемът афтите идват от постоянното лапане на мръсни предмети или ръце трябва да си поговорите, а ако не е от това е добре да вземеш някакви имуностимулатори или по природен начин да се опиташ да повдигнеш имунитета на детето, а сега и в това време си е наложително!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот yonko » 30 Сеп 2014, 14:48

Лекарят опита ли се да открие причината за появата на афтите?
Дали пък детето няма недостиг или нарушен баланс на определени вещества? Антибиотици приема ли често?
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот moni.sparrow » 10 Окт 2014, 14:38

yonko написа:Лекарят опита ли се да открие причината за появата на афтите?
Дали пък детето няма недостиг или нарушен баланс на определени вещества? Антибиотици приема ли често?

Детето скоро не е пило антибиотици, не зная как да разбера дали има нарушен баланс, не са изследвали причината за афтите, сега е по-добре, но се надявам, че скоро няма да имаме проблеми!
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2014, 17:36

Трябва да му се подсили имунната система, иначе с паста за зъби става лесно :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот mangusta » 30 Яну 2017, 15:57

Като причина за появата на афти може да бъде и авитаминоза. Не знам толкова малко дете може да се жабури, но отвара от смрадлика или лайка доста помага.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот Pipilota » 03 Фев 2017, 11:16

лекуването самостоятелно на афтите може да бъде една огромна глупост, дори често с лекарските препоръки не се получава! На приятели дъщеричката беше с афти, някакъв вирус, мазаха се по препоръка на лекарката с грануфорин, афтите просто продължите да излизат, детето не пиеше вода, не се хранеше, само спеше. Накрая се излекува благодарение на зъболекарката и лечение с лекарства за устната кухина! Така че много внимавайте как ис лекувате децата!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот mamina » 03 Фев 2017, 11:34

Много често като започнат да се появяват афти, не е безобидно и не е от "мръсно", както обикновено си мислим. Тогава те са подсказка, че нещо се случва в тялото ни. Сигурно са много редки случаите при децата, какъвто ти си описала.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как да излекуваме афтите на децата без лекарства?

Мнениеот silver933 » 06 Фев 2017, 13:06

mamina написа:Много често като започнат да се появяват афти, не е безобидно и не е от "мръсно", както обикновено си мислим. Тогава те са подсказка, че нещо се случва в тялото ни. Сигурно са много редки случаите при децата, какъвто ти си описала.

Има си вирус с афти, които си бродеше до скоро и не беше само от "мръсно" нито безобидно, а сериозни афти в цялата уста и то не нито една, нито две.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron