Диети или по-стабилна храна ни е нужна през есента?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Диети или по-стабилна храна ни е нужна през есента?

Мнениеот mimeto90 » 17 Сеп 2014, 11:39

Изведнъж като, че ли ни връхлетя есента. Точно заради това се зачудих, необходимо ли е да продължавам с диетите, разтоварващите дни и т.н. през есента или е редно да се хапвам това, което ми се иска, разбира се като не прекалявам.

Тази гледка ми разтапя сърцето, много обичам есента
image.jpg
image.jpg (95.33 KiB) Прегледано 1193 пъти
но ме притеснява, че диетите по това време на годината и тези разтоварващи дни, които си спретвам по ден, два в седмицата, могат да отслабят имунната ми система и всеки задал се вирус да е мой! :roll:

Според вас, кое е по-правилното да продължим храненето си както до този момент с диети или е редно да минем на по-стабилна храна през есента?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Диети или по-стабилна храна ни е нужна през есента?

Мнениеот LaCoquine » 17 Сеп 2014, 11:42

Не мисле, че с диетите ще потънеш някакви успехи, по-скоро балансираното хранене би могло да задържи теглото ти и да ти помогне в борбата с вирусите, а и дори да останеш на диети плодовете и зеленчуците през този сезон, едва ли биха били в разрез с хранителния ти режим, а именно те ще те задържат здрава ;)
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Диети или по-стабилна храна ни е нужна през есента?

Мнениеот dessiblond » 20 Сеп 2014, 12:03

И аз смятам, че всичко е в баланса, т.е. повечко риба, вместо тлъсти, червени меса, сезонни плодове и зеленчуци и разнообразна храна ;)
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Диети или по-стабилна храна ни е нужна през есента?

Мнениеот Kaya » 27 Ное 2014, 11:11

Зависи какви са ти разтоварващите дни, ако са на чай, плодове и сурови ядки, дори ще ти бъдат точно дните за укрепване на организма. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Диети или по-стабилна храна ни е нужна през есента?

Мнениеот irka » 07 Сеп 2016, 13:50

Мен както ме хваща всеки един вирус, не си се представям да съм на диета. Не се тъпча със сладко и тестени храни, намалявам ги но не ги и изключвам изцяло. Месо един път в седмицата ми е добре, млечни продукти много обичам и си хапвам. Внимавам да не се закръгля през зимата :lol: , но гледам да балансирам различните храни.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта