Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот LaCoquine » 19 Сеп 2014, 10:21

Често си задавам този въпрос, детето ми се намира във възраст, в която всеки ден щом си дойда от работа виждам колко по-голямо, по-умно и по-осъзнато е станало от сутринта!

Много съм щастлива, че той е такъв какъвто е, невероятно разбрано и послушно хлапе, няма за какво да му се скараш, както се казва! :) Точно поради тази причина се чудя дали съм от по-добрите родители, дали всеки път го изслушвам и поставям като важни нещата, които го вълнуват или в крайна сметка той е по-добър от мен, като ме оставя моите проблеми да бъдат над неговите, така че да не се тревожа допълнително?!
628x471.jpg
628x471.jpg (36.64 KiB) Прегледано 991 пъти

Иска ми се да бъда една идея по-добър родител, но понякога си мисля, че давам всичко от себе си, което пак не е достатъчно! Според вас, кое ни прави по-добри родители от масовката, кое ни отличава като такива, кои са по-добрите родители, всъщност?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот dejavu » 19 Сеп 2014, 10:23

Кофти, но факт, децата не вървят с упътване, затова смятам, че всеки родител трябва да следва своя инстинкт, както и детето си, за да бъде истински добър родител :idea:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот bojo_kolev » 25 Сеп 2014, 16:53

Мисля, че добрите родители са тези, които най-умело разбират децата си без думи, просто ги усещат, за да им дадат това, от което имат нужда и в същия момент да не прекалят в отдаването :idea:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Ное 2014, 15:52

Аз се радвам, вярно, че моето дете е малко де, но всичко ми споделя, нямаме тайни и винаги търси вниманието ми. Говорим си като приятели на една възраст, обсъждаме нещата,а не налагаме мнение, мисля, че съм добър родител :D
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот Mon_ton » 10 Дек 2014, 15:14

Надявам се един ден да бъда добра майка. Сега си правя изводи само като гледам приятелските ми семейства, които имат деца - някои са отдадени, други са параноични, все има неща, за които си казвам, че аз няма да ги правя така, но мисля, че много се променят хората, когато станат родители :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Дек 2014, 17:06

С две думи - важното е да знаем, че детето ни гледа ;) Не бива да позволяваме да става свидетел и изобщо да живеем в среда, в която не искаме да ни вижда детето, то ни обича и попива всичко, което правим, щастливото дете трябва да вижда щастливи хора! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Дек 2014, 19:02

Смятам, че съм много добър родител, но децата ми в момента не го оценят, тийнове какво да ги правиш..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот silver933 » 22 Дек 2014, 12:24

Добрия родител трябва да е търпелив, това е достатъчно, ако обясняваме и говорим спокойно нещата се получават ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот Lollipop » 22 Дек 2014, 17:40

Усмивката прави чудеса, децата слушат повече и ние ставаме любимите родители! :) не е трудно, желание трябва и да не потискаме любовта си :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали сме и как да бъдем по-добрите родители?

Мнениеот Mon_ton » 24 Апр 2015, 15:30

rabotnata pchela написа:С две думи - важното е да знаем, че детето ни гледа ;) Не бива да позволяваме да става свидетел и изобщо да живеем в среда, в която не искаме да ни вижда детето, то ни обича и попива всичко, което правим, щастливото дете трябва да вижда щастливи хора! :)

Е, все пак не е ли нормално да разбира и да вижда, че и родителите му са хора? Има хора, които казват, че за тях е неприемливо детето им да ги види да пият бира дори, това не е ли лудост?! :?:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта