Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот MollyDolly » 19 Сеп 2014, 15:34

Здравейте, съфорумци!
Преди година най-близката ми приятелка откри, че има сериозен проблем с щитовидната жлеза. Претърпя страшно много, а около нея и мен ме хваща параноя, започнах да изпитвам странен дискомфорт в различно области на тялото.

Както казах не зная дали това са симптоми за проблем с щитовидната жлеза, но са доста близки оплакванията ми с тези на приятелката ми, точно това ме притеснява най-много.
Мислих си дали няма някакви лъжливи симптоми, появили се от стрес, които да наподобяват тези сочещи проблем с щитовидната жлеза?
Ще съм адски благодарна, ако някой може да ме насочи или още по-хубаво - да разсее съмненията ми, за да не стигам до тук
5069f88fdbd0cb305d000d5d._w.441_h.563_s.fit_.jpg
5069f88fdbd0cb305d000d5d._w.441_h.563_s.fit_.jpg (6.74 KiB) Прегледано 2543 пъти
без причина! :oops:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот Harmony » 19 Сеп 2014, 15:35

Симптомите са разнообразни, но най-често, като че ли проявяват в наддаване на тегло, промяна в гласа, тръдно преглъщане, но какво лошо има да се изследваш в крайна сметка, за да няма от какво да се притесняваш!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот Harmony » 19 Сеп 2014, 15:35

Симптомите са разнообразни, но най-често, като че ли проявяват в наддаване на тегло, промяна в гласа, тръдно преглъщане, но какво лошо има да се изследваш в крайна сметка, за да няма от какво да се притесняваш!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот FramarLekari » 22 Окт 2014, 17:19

Здравейте, MollyDolly!

Щитовидната жлеза е орган, разположен в предната част на шията и освобождава хормони, които контролират метаболизма, дишането, сърдечната честота, нервната система, теглото, температурата на тялото, както и много други функции в организма.

Хипотиреоидизмът е състояние, при което щитовидната жлеза не произвежда достатъчно количество хормони, тоест с е намалена функция.
Симптомите на хипотиреоидизъм могат да включват:
    умора
    слабост
    наддаване на тегло или повишена трудност за отслабване
    груба, суха коса
    суха, груба, бледа кожа
    загуба на коса
    непоносимост към студ
    мускулни крампи и чести болки в мускулите
    запек
    депресия
    раздразнителност
    загуба на паметта
    нарушения на менструалния цикъл
    намалено либидо

Всеки индивид, засегнат от хипотиреоидизъм, може да изпитва произволен брой от тези симптоми, като те варират в зависимост от тежестта на дефицита на хормоните на щитовидната жлеза и продължителността на времето, през което тялото е било лишено от необходимото количество хормони.

Хипертирeоидизмът е друго болестно заболяване на щитовидната жлеза, при което тя е свръхактивна и произвежда прекомерни количества хормони, т.е. е с повишена функция.
Симптомите на хипертирeоидизъм могат да включват:
    умора или мускулна слабост
    тремор на ръцете
    промени в настроението
    нервност или тревожност
    учестен сърдечен ритъм
    сухота на кожата
    проблеми със съня
    загуба на тегло
    повишена честота на дефекация
    нарушения в менструалния цикъл

Ако се съмнявате за проблеми, свързани с щитовидната жлеза, Ви препоръчваме консултация с ендокринолог.

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот yonko » 13 Ное 2014, 13:11

При 4 от 5 случая на проблеми със щитовидната жлеза първопричината е другаде.
Здравето на щитовидната жлеза беше основна тема на лекциите на немския натуропат Графиня Ангелика Волфскийл фон Райхенберг, която съвсем скоро посети България.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот nadqta » 14 Ное 2014, 12:17

yonko написа:При 4 от 5 случая на проблеми със щитовидната жлеза първопричината е другаде.
Здравето на щитовидната жлеза беше основна тема на лекциите на немския натуропат Графиня Ангелика Волфскийл фон Райхенберг, която съвсем скоро посети България.

Как само пускаш мухата, а след това - мълчание! Кажи ни, каква може да е първопричината, за да се стигне до проблеми с щитовидната жлеза, на какво трябва да се обърне внимание, преди да се окажем със заболяване?
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот Kaya » 02 Дек 2014, 11:51

Като прочетох симптомите, то излиза, че всяко едно нещо е симптом :)))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Дек 2014, 10:56

Не е ли най-лесно при съмнения да не си търсиш лечението по форуми, а да отидеш на лекар? Те симптомите са толкова общи и могат да се отнасят за всяко едно заболяване, така че дори като ги прочетохте не вярвам да сте си решили проблема. :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот yonko » 14 Дек 2014, 01:29

nadqta написа:
yonko написа:При 4 от 5 случая на проблеми със щитовидната жлеза първопричината е другаде.
Здравето на щитовидната жлеза беше основна тема на лекциите на немския натуропат Графиня Ангелика Волфскийл фон Райхенберг, която съвсем скоро посети България.

Как само пускаш мухата, а след това - мълчание! Кажи ни, каква може да е първопричината, за да се стигне до проблеми с щитовидната жлеза, на какво трябва да се обърне внимание, преди да се окажем със заболяване?


Извинявам се, ако съм разочаровал някого.
Колкото и да ми се иска, не мога да участвам във форума постоянно.
От друга страна, избягвам да давам категорични мнения, особено по интернет, за да не подтиквам хората към самолечение, вместо да отидат на лекар (даже на два - като става дума за здраве винаги съм бил противник на предоверяването на мнението на един човек.)

Конкретно графинята разглежда проблемите на щитовидната жлеза във връзка с другите органи и системи в човека според традиционната китайска медицина.
Като съвет от първостепенна важност - намалете стреса! Трудно е, знам.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Какви са симптомте за проблем с щитовидната жлеза, помогнете ми да разбера дали нещо не е наред!

Мнениеот yonko » 14 Дек 2014, 17:36

За да не звуча като празноглав дърдорко - шарлатанин :D , заповядайте информация от достатъчно надежден източник 1 към 1, без да се кича с чужда слава:

http://dhu-bg.com/43-%D0%A5%D0%BE%D0%BC ... 0%B8%D1%8F
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта