Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот niya_mazova » 22 Сеп 2014, 13:07

Здравейте, кулинари! :)

След по-малко от три седмици имаме годишнина с мъжа ми и много ми се иска да приготвя всичко сама! :idea: :idea:
Намислила съм не до там оригинална вечер, но за нас е голямо изключение, тъй като ни се случва рядко - романтична вечеря и още нещо. :D

Така де, искаше ми се да ви попитам каква е най-красивата, а съответно и вкусна храна, която сте приготвяли?! Разказах ви по-горе за повода, тъй като сандвичите във форма на сърце или човече, едва ли ще бъдат подходящи! :mrgreen: Мислих си за нещо от този сорт:
laleta.jpg
laleta.jpg (16.69 KiB) Прегледано 1690 пъти
Много ми се иска да ми дадете идеи, за да направя една малко по-различна романтична вечеря с най-красивата и вкусна храна, която е възможно да сътворят ръцете ми!
Чакам със страшно нетърпение....!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот MGB » 22 Сеп 2014, 13:09

Едва ли си на Ти с карвинга, но имаш време да се упражняваш до тогава, та можеш да сготвиш любимото му ястие и да го украсиш по необикновен начин! :idea:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот exotic » 25 Сеп 2014, 15:14

моите бъркочи никога нямат търговски вид, но за сметка на това са вкуснички, това с карвинга е доста добра идея и е много оригинално :) ако не успееш, разбери къде в твоя град има готвачи, които се занимават с това и плати за няколко забавни и интересни фигури :)
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот Pipilota » 24 Ное 2014, 16:23

Най-доброто ми постижение беше колело с пържени тиквички :!:
Наистина беше много трудна задача, обаче се получи ефектно, оформих детайлите с кисело мляко - с шприц :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот Elica » 27 Ное 2014, 16:16

Красиво подредено ястие не винаги трябва да се свързва с карвинг, може просто чинията да е подредена уютно и да има хубава украса отстрани! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Ное 2014, 16:47

Пържените яйца добре ги поднасям, трябва да ви ги снимам някой път ;) :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2015, 10:53

Elica написа:Красиво подредено ястие не винаги трябва да се свързва с карвинг, може просто чинията да е подредена уютно и да има хубава украса отстрани! :)

Да, все пак не е идеята да сме направили куче или котка в чинията, а да бъде поднесено красиво. Малко въображение трябва, но на мен никога не ми се получава. :Р
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот ramimni » 22 Юни 2015, 17:01

Да си призная правя големи буламачи или поне на пръв поглед изглеждат такива, а всъщност на вкус са си идеални, ама в никакъв случай не можеш да ги поставиш в някакви граници и форми :mrgreen: единствената граница е ръба на чинията :D
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот Lisica » 22 Юни 2015, 17:16

ramimni написа:Да си призная правя големи буламачи или поне на пръв поглед изглеждат такива, а всъщност на вкус са си идеални, ама в никакъв случай не можеш да ги поставиш в някакви граници и форми :mrgreen: единствената граница е ръба на чинията :D

пвоечето неща, които изглеждат много зле се оказват всъщност доста вкусни :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Най-красивата и вкусна храна, която сте успявали да приготвите е...?

Мнениеот Mamacita » 24 Юни 2015, 10:11

Не виждам смисъл за кой знае какво старание, т.е. да не прилича на храна за прасета, но все пак подобни на тези лалета, мисля че изискват твърде много време, което си е неоправдано за мен :idea:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron