В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот lussy » 23 Сеп 2014, 10:25

Откакто синът ми ходи на училище, всяка сутрин ставам малко по-рано, за да му приготвя закуска!
Сега е вече в трети клас и от вечерта ме предупреждава да не му правя закуска, понеже сутрин не му се яде толкова рано :? а под колко часа имам предвид дали е полезно да се храни детето преди да излезе от вкъщи или е по-добре малко по-късно в училище? :|

До някъде го разбирам, тъй като и аз не съм гладна толкова рано сутрин, но не знам по кое време е добре да закусват :( повече ме притеснява това, че ако трябва да му приготвям закуска за училище, то трябва да е някакъв сандвич с плод или нещо такова, а не ми се нрави много :!: :evil:
healthy-breakfast.jpg
healthy-breakfast.jpg (57.12 KiB) Прегледано 2978 пъти
Надявам се някой да е по-запознат с храненето на децата в училищна възраст и да ми сподели, към колко часа и дали е по-добре, макар и насила детето да закусва вкъщи или да приготвям храна за училище, която няма да бъде така здравословна, както тази вкъщи?!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот M.Tasheva » 23 Сеп 2014, 10:31

Щом първи и втори клас си е хапвал преди училище, просто сега около лятната ваканция, предполагам, че е отвикнал да хапва толкова рано, но смятам, че не трябва да излиза детето без да е закусило от вкъщи. При нас започват в 8 училище, а и не живеем толкова далеч от него и спокойно синът ми хапваше, когато беше по-малък, сега не го търси, но това е друга тема :)
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот luchia@marco » 24 Сеп 2014, 09:59

мисля, че децата трябва да стават поне час преди да тръгнат за училище, за да са будни не само физически, за да могат да събудят и телата, и умовете си, съответно би следвало и да огладнеят, нали знаете - от сън спомен няма :|
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2014, 11:37

А с какво го храните вкъщи, което не може да си вземе на училище за по-късно? Попара ли му правите или супа? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Kaya » 27 Ное 2014, 18:09

Не знам да ви кажа честно, кога. Моят син е в детската градина и изобщо не може да закусва когато стане от сън, закуската му е в градината направо към 9ч. , дори почивните дни не закусва след като стане, а трябва да мине поне час и половина. Мисля, че ако му сложите едни плод, пълнозърнеста филийка с резен шунка и кашкавал ще му се отрази супер, но все пак зависи с какво го храните сутрин, ако му давате пилешка супа е трудно, да.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Pipilota » 28 Ное 2014, 10:05

Мисля, че поне час и нещо трябва да са минали след като детето е станало, за да закусва, трябва да му се събуди организма, вие закусвате ли още като станете от леглото? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Krum » 10 Дек 2014, 13:01

Когато бях ученик, ехеее, в далечно време, имахме такъв режим, че ставахме от леглото, имахме време да се поразтъпчем и тогава сядахме на масата, но поне 30-40 мин от ставането минаваше преди да ядем.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Pipilota » 26 Юли 2015, 09:12

Krum написа:Когато бях ученик, ехеее, в далечно време, имахме такъв режим, че ставахме от леглото, имахме време да се поразтъпчем и тогава сядахме на масата, но поне 30-40 мин от ставането минаваше преди да ядем.

Минимум! :) Все пак зависи кой как е свикнал, някои хора не закусват, други ядат всяка сутрин. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот nadqta » 27 Юли 2015, 15:19

Pipilota написа:Мисля, че поне час и нещо трябва да са минали след като детето е станало, за да закусва, трябва да му се събуди организма, вие закусвате ли още като станете от леглото? :roll:

Има ли толкова много време, аз мисля, че бих оставила детето да си поспи малко повече пред това да го карам да се разсънва рано, рано само и само, за да яде :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Kaya » 05 Авг 2015, 08:02

nadqta написа:
Pipilota написа:Мисля, че поне час и нещо трябва да са минали след като детето е станало, за да закусва, трябва да му се събуди организма, вие закусвате ли още като станете от леглото? :roll:

Има ли толкова много време, аз мисля, че бих оставила детето да си поспи малко повече пред това да го карам да се разсънва рано, рано само и само, за да яде :idea:

ако е първа смяна на училище, ако е на 9 години и се нуждае от закуска какво правиш, оставяш го да спи до 7:30 и го дигаш да бяга за училище или го събуждаш в 7ч за да може да закуси?!?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта