Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Мнениеот MerryPop » 24 Сеп 2014, 12:05

Мъжът ми установи преди известно време, че страда от гъбички по ноктите на един от пръстите на десния си крак.

Отиде в аптеката и там са му предложили някакво лекарство на сносна цена, което не даде почти никакъв ефект, след като го ползва малко по-малко от месец. :| Скоро разбрах, че нещо много обикновено, като йодът убивал гъбичките, но дали това е мит или реалност се надявам да разбера тук.

Проблемът не е върху цялата нокътна плочка, а ето така - на половина
nail-fungus-cat-main.jpg
nail-fungus-cat-main.jpg (15.15 KiB) Прегледано 3343 пъти
за щастие не е започнал да се руши, много се надявам йодът да спре развитието на гъбичките по ноктите и нещата до месец да приключат, според вас това възможно ли е? :?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Мнениеот ramimni » 24 Сеп 2014, 12:23

никога не съм опитвала, тъй като не съм имала проблеми с гъбички по ноктите, но съм чувала само добри отзиви, което ме навежда на мисълта, че има по-голям шанс да помогне това на мъжа ти, а и в никакъв случай няма да му навреди! Ще чакаме резултатите ви! ;) а всъщност знаеш ли как и колко често се прилага?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Мнениеот xrisy_vd » 24 Сеп 2014, 13:27

Като ученичка ми се бяха появили гъбички по ноктите на краката, ноктите ми стояха като отлепени и започнаха да се чупят от средата. Посъветвали майка ми тогава да си мажа ноктите с йод. Определено имаше ефект, ноктите ми израснаха здрави, мажех ги сутрин, вечер, общо взето като минех покрай шишенцето. Болните нокти постепенно изпадаха и след това не съм имала проблеми, смея да твърдя, че след третирането с йод, дори станаха хубави. Сега от време на време пак слагам йод на ноктите си, ей така за профилактика, даже и на ръцете. След големия плюс, има един минус, че оцветява, дори лаковете, така че най- добре ако ходите с отворени обувки да използвате доста тъмен лак.
Освен това препоръчвам, ако имате гъбички, да третирате целите ходила и най- вече между пръстите, от рекламите знаем, че гъбичките не са само по ноктите. :)
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Мнениеот dejavu » 24 Сеп 2014, 14:40

предполагам, че не се слага чист йод, тъй като ще изгори кожата, особено между пръстите, а с какво го разреждаш и в какво съотношение? :?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Мнениеот xrisy_vd » 25 Сеп 2014, 10:24

Йода с който разполагам е 10%, не съм го разреждала, защото не ми се налага да третирам между пръстите, както вече написах, го ползвам за профилактика, не защото имам гъбички, просто ме е страх да не прихвана. Мисля, че би могъл да се разреди с вода. Тук във Фрамар има статия по темата:
http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0% ... 1%82%D0%B5
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Мнениеот borkova » 26 Сеп 2014, 10:31

Много благодаря за полезната информация, нова съм, но научих страхотни неща! :)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2014, 16:56

Ха това звучи много интересно, имам удебеляване на един нокът, може би ще се повлияе от йодът! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Мнениеот ilian_profi » 12 Дек 2014, 00:28

Здравейте,
От няколко години насам като паднат температурите ми се появяват гъбички по краката, страхотно дразнене и парене. Изпробвах доста продукти предлагани в аптеките, уви без успех. Последните два пъти изчезваха докато ползвах дадения препарат и след като спра третирането-мазането, всичко се връща по старо му,все едно не съм се мазал. Тази година, открих една серия микотични препарати Микоцид 1(по силен) и Микоцид 2(по слаб), производство са на някаква Българска фирма. Разликата е осезаема, мазал съм се максимум 7 пъти и определено чувствам лекота и всичко изчезна, мажа се профилактично с по-слабия препарат. Искам да попитам някой дали ги е чувал или ползвал тези препарати? Мисълта ми е ,дали аз си въобразявам,че с такава лекота изчезнаха или има и друга причина, защото като изчезнат гъбичките не се появяват пак.
Благодаря Ви предварително.
ПС: Обувките винаги ги изпирам и ги поддържам със спрей.
ilian_profi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Дек 2014, 00:18

Re: Истина ли е, че йодът спасява от гъбички по ноктите?

Мнениеот Pipilota » 12 Дек 2014, 09:59

Всичко е възможно, пък и не вярвам, че може особено да навреди, ако се пробва ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта