Ракът на устната кухина се оказва по-опасен от този на шийката на матката, как да се наблюдаваме?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Ракът на устната кухина се оказва по-опасен от този на шийката на матката, как да се наблюдаваме?

Мнениеот magda » 26 Сеп 2014, 14:02

Прочетох изказване на лекар, който твърди, че случаите на рак на устната кухина, причинени от ЧПВ е нараснал в пъти и дори задминава и е по-опасен от рака на шийката на матката. Затова оралната любов в никакъв случай не може да се нарече безопасна!!! :!:

Най-неприятното е, че аз вече може и да съм заразена с ЧПВ, но да не зная, дори и от сега нататък да се пазя, то не е гаранция, че един ден няма да развия рак на устната кухина, вярно е, че поне няма да съм го предала на друг, но работата е там, че не зная как трябва да се наблюдаваме, за да хванем, ако има нещо по-навреме! :?
-2col.jpg
-2col.jpg (19.65 KiB) Прегледано 3489 пъти
Дали стоматолозите като цяло наблюдават устата кухина и биха ти подсказали, при наличие на нещо притеснително и достатъчен ли е прегледът при стоматолог в този случай?
Кой е най-добрият начин за наблюдение на устната кухина, за да се предпазим от тежките последствия от рака :roll:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Ракът на устната кухина се оказва по-опасен от този на шийката на матката, как да се наблюдаваме?

Мнениеот borkova » 26 Сеп 2014, 14:05

ако не се лъжа четох същото изказване и лекарят беше споменал за някаква иновативна технология, с която само чрез облъч1ване ще стане ясно невидимото за нашето око, дано по-бързо стане реалност и в България :!:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Ракът на устната кухина се оказва по-опасен от този на шийката на матката, как да се наблюдаваме?

Мнениеот Fute » 27 Сеп 2014, 14:23

Като цяло, жените се притесняват от Спин, ние от рак на устната кухина, мисля, че епохата на оралния секс може да бъде приключена.
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта