Какви тест ленти за апарат за кръвна захар да закупя?

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Какви тест ленти за апарат за кръвна захар да закупя?

Мнениеот belleville » 26 Сеп 2014, 15:00

Преди по-малко от седмица откриха на баща ми диабет и го приеха в болница, за да го стабилизират. Тогава ми казаха да купя апарат за кръвна захар, така че да започне да свиква да я измерва сам, когато му се наложи.
Normal.jpg
Normal.jpg (9.06 KiB) Прегледано 1396 пъти

Купих апарат и към него имаше тест ленти като подарък, баща ми се научи успешно, стабилизираха го и сега си е вкъщи. Реших да проверя цените на лентите, но се оказаха почти на цената на самия апарат. :shock:

Видях, че има и други, на друга марка, но по-евтини, предполагам със същата успеваемост при резултатите, работата е там, че не зная дали биха могли да си паснат лентите с апарата за кръвна захар :?
Какво бихте ме посъветвали, какви тест ленти за апарат за кръвна захар да закупя, същите като на фирмата производител или има и по-приемлив вариант? :?
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Какви тест ленти за апарат за кръвна захар да закупя?

Мнениеот Lyomi » 26 Сеп 2014, 15:03

Преди баба да си отиде, използваше едно много старо апаратче за кръвна захар, за което вече ленти не се продаваха и нейна приятелка й носеше ленти от някъде, така че предполагам трябва да са на марката, на която е и апаратчето :?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Какви тест ленти за апарат за кръвна захар да закупя?

Мнениеот D-r Terziev » 26 Сеп 2014, 15:04

За съжаление, всяка фирма си прави свой стандарт ленти. Така че, каквото си си взел като апарат, това купуваш и като ленти. Няма друг изход.
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Какви тест ленти за апарат за кръвна захар да закупя?

Мнениеот Rali_hr » 19 Яну 2015, 17:26

Разбира се, че ще се съобразиш с апарата, иначе няма как да уцелиш нещо универсално.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron