Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот red_eyes » 29 Сеп 2014, 17:15

Решила съм тази зима да спортувам колко е възможно повече!
Имам нуждата и необходимата амбиция за това :!: Лятото не усещам нуждата, тъй като трамбовам пеша наляво и дясно, но през зимата усещам как застояването не ми се отразява никак добре! :(

Замислих се, че работата ми е доста застояла, т.е. по цял ден стоя седнала, затова спорта, който трябва да избера може би не трябва да включва това, например велоергометър, ако започна с фитнес! :roll: Според вас, джогинга подходящ спорт ли е при хора с по-заседнал начин на живот?
sports.jpg
sports.jpg (10.45 KiB) Прегледано 927 пъти
Не е ли прекалено рязка промяната? :?

Дали има и друго по-важно значение какъв спорт ще изберем, спрямо работата ни? Предполагам за тези, които имат усилена физическа дейност през деня, йогата ще им помага повече от всеки един друг спорт :?
От личен опит можете ли да ме посъветвате, ако работата ни е по-застояла, то какъв спорт трябва да изберем :?: и до колко това оказва значение :?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот ivoblinc » 29 Сеп 2014, 17:18

Със сигурност има значение спорта, който избираме спрямо работата ни, но не мисля, че това е водещото, смятам, че има универсални спортове като плуването, които са полезни за всички, каквато и да е работата им :idea:
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот YoLindi » 01 Окт 2014, 15:03

Убедена съм, че има не мога да си представя да отида на фитнес и да работя за ръце при положение, че цял ден съм стояла седнала на едно място. От друга страна и аз не мисля, че е добре да стоиш седнал по 8 часа, а след това да се напрегнат краката изведнъж :? най-малкото мисля, че мускулната треска ти е в кърпа вързана! :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот Snejna » 28 Ное 2014, 12:38

Плуването е добра идея, но пък не всеки може да плува ;) Мисля си че дори някакви упражнения вкъщи и една разходка от време на време из офиса ще свършат пак добра работа :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Мар 2015, 14:13

Естествено, че има значение. Ако работим на строеж и по цял ден носим тежко, надали е добра опция после да отидем във фитнеса и да се доразмажем. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот S_Milenska » 10 Мар 2015, 15:22

Не знам.... не съм мислила, че има значение, все пак това, което ни кара да се чувстваме най-добре, а не нещо друго!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот dejavu » 19 Юни 2015, 13:29

Донякъде е от значение, но не мисля, че сервитьорите и барманите, които по цял ден са на крак имат нужда от друг спорт освен правене на трицепс с халба или нещо подобно :idea:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот Anka » 19 Юни 2015, 13:48

За мен тичането е най-добрият варинат, независимо какво работите, всяка сутрин може да излезете за 30 минути и да потичате наблизо.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Юни 2015, 14:26

Anka написа:За мен тичането е най-добрият варинат, независимо какво работите, всяка сутрин може да излезете за 30 минути и да потичате наблизо.

Ааа на мен ми е непосилно, по-скоро бих стояла гладна пред това да стана по нощите да тичам, спортът трябва да е лек и спокоен.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Има ли значение какъв спорт ще изберем спрямо работата ни?

Мнениеот Lili_pili » 19 Юни 2015, 15:21

бягането е наистина много добър избор, ако си вкъщи все ще намериш оправдание да направиш по-малко, а излезеш ли един път все ще почнеш да бягаш :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта