Как да се отърва от домашния прах – той е навсякъде?!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да се отърва от домашния прах – той е навсякъде?!

Мнениеот franky » 01 Окт 2014, 10:59

Предполагам, че в голяма част от домовете има сериозен проблем, що се отнася до домашния прах! Отрих, че това е проблем докато бях бременна, в края на бременността, когато по цял ден трябваше да стоя вкъщи!

Купих препарати с антистатичен ефект, но голяма полза не видях, на следващия ден същия слой прах беше налице! :(
dust.jpg
dust.jpg (9.32 KiB) Прегледано 2810 пъти
Не мога да се отърва от домашния прах и това много ме изнервя - навсякъде е, сега детето пълзи навсякъде бута всичко, т.е. дрехите му са като кърпа за прах и не мога да намеря добро решение за това как да се отърва от него!

Предполагам има някакви начини или препарати, които да почистват праха без да го разнасят или не знам, кажете как да се отърва от домашния прах, след като той е навсякъде! :( :(
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да се отърва от домашния прах – той е навсякъде?!

Мнениеот Bambaa » 01 Окт 2014, 11:10

Когато става въпрос за дете, нещата стоят малко по-различно, въпреки че не смятам, че детето трябва да израства "в саксия", но това е друга тема. И аз не се справям с домашния прах, затова, когато имам време, най-често в неделя почиствам, прахосмуча и меките мебели, но както казваш, малко дни по-късно е същата работа :( предполагам, че трябва да чистиш ежедневно, за да няма прах, което на мен ми е невъзможно!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как да се отърва от домашния прах – той е навсякъде?!

Мнениеот niya_mazova » 03 Окт 2014, 15:36

старая се да бърша с микрофибърни кърпи, за да остава праха по парцала, а не във въздуха, но не всеки път се получава. Казано честно, просто няма никакъв вариант да се избяга от него, но си мисля, че детето ще се кали до известна степен, не съм сигурна дали е добре да израства в "изкуствено чиста" среда :?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да се отърва от домашния прах – той е навсякъде?!

Мнениеот Pipilota » 05 Фев 2015, 10:28

Имам си някои начини, най-напред и основното, веднъж в месеца пера всички одяла, които пък изтупваме всяка седмица. Бърша праха с мокра кърпа, че дори се е случвало и с мокри кърпички, когато нямам друго под ръка. Гледам поне 2 пъти седмично да мина с парцала по мебелите и мога да кажа, че прах почти няма, проветрявам редовно. Най-голям проблем ми беше, когато срещу терасата ми имаше строеж, тогава миех пода 2 пъти един след друг и до вечерта беше кочина. :lol:
И това е основното, 2 пъти в седмицата мия пода, нямам време за повече, използвам и препарати докато мия пода, за да ми мирише добре, а не с друга цел, прахосмукача малко по-често, да речем през ден. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се отърва от домашния прах – той е навсякъде?!

Мнениеот dejavu » 09 Фев 2015, 10:28

Pipilota написа:Имам си някои начини, най-напред и основното, веднъж в месеца пера всички одяла, които пък изтупваме всяка седмица. Бърша праха с мокра кърпа, че дори се е случвало и с мокри кърпички, когато нямам друго под ръка. Гледам поне 2 пъти седмично да мина с парцала по мебелите и мога да кажа, че прах почти няма, проветрявам редовно. Най-голям проблем ми беше, когато срещу терасата ми имаше строеж, тогава миех пода 2 пъти един след друг и до вечерта беше кочина. :lol:
И това е основното, 2 пъти в седмицата мия пода, нямам време за повече, използвам и препарати докато мия пода, за да ми мирише добре, а не с друга цел, прахосмукача малко по-често, да речем през ден. :)

Звучи тоолкова добре, но откъде да изровя толкова време за всичко това :|
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да се отърва от домашния прах – той е навсякъде?!

Мнениеот Lollipop » 09 Фев 2015, 11:28

dejavu написа:
Pipilota написа:Имам си някои начини, най-напред и основното, веднъж в месеца пера всички одяла, които пък изтупваме всяка седмица. Бърша праха с мокра кърпа, че дори се е случвало и с мокри кърпички, когато нямам друго под ръка. Гледам поне 2 пъти седмично да мина с парцала по мебелите и мога да кажа, че прах почти няма, проветрявам редовно. Най-голям проблем ми беше, когато срещу терасата ми имаше строеж, тогава миех пода 2 пъти един след друг и до вечерта беше кочина. :lol:
И това е основното, 2 пъти в седмицата мия пода, нямам време за повече, използвам и препарати докато мия пода, за да ми мирише добре, а не с друга цел, прахосмукача малко по-често, да речем през ден. :)

Звучи тоолкова добре, но откъде да изровя толкова време за всичко това :|

Не е чак толкова натоварващо, знаеш си примерно сряда и петък, че ще миеш и ти трябва 1 час в повече чистене из вкъщи, не е толкова зор ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се отърва от домашния прах – той е навсякъде?!

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2015, 13:03

Аз чистя по 1 път в седмицата и изобщо не си го слагам на сърцето! :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта