Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот ramimni » 02 Окт 2014, 11:11

След като прочетох статия, че енергийните блокчета са по-скоро вредни, от колкото полезни, реших да приготвя сама, тъй като ми се видя доста лесна задача. :idea:

Не мога да преценя, обаче какво е добре да има и как да споя всичко това. Представям си едно Корни, например, сещам се какво има в него, но как да придобие формата, така че да не съм зависима от хладилника, :?: ето така
BR6585.JPG
BR6585.JPG (16.34 KiB) Прегледано 1926 пъти


От друга страна, ако реша да сложа в тях сушени плодове, то те са прекалено големи, но след като ги накълцам, за да стоят слепени с останалите компоненти, ще са прекалено малки :( :?
Нямам угода, нали, :D :D но в крайна сметка, реших, че трябва да се погрижа сама за себе си и ще сте ми в огромна помощ, ако ми споделите как правите домашните енергийни блокчета, какво слагате в тях и как слепвате компонентите :?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот Bambaa » 02 Окт 2014, 11:15

Мисля, че ще имаш доста по-голям успех, ако всичко това е минало през блендер, като овесените ядките пред това накиснеш, за да могат да си пуснат слузестата работа и така ще ги споиш, но вкусовете ще се премешат, няма да усещат всеки отделно :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот silver933 » 24 Ное 2014, 11:35

Всичко се слепва с мед :)
Приготвяш смес с овесени ядки, сушени плодове, може орехи да сложиш и всичко останало, което искаш. Слагаш мед и айде, малко да се запече в печката, колкото да се слепят, после ги изваждаш да изстинат, режеш и си готова :) да ти е сладко :Р
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Дек 2014, 15:56

Точно мисля довечера да си направя, намерих си рецептата - овесени ядки, сурови ядки, какао ако ги искаме с такъв какаов вкус, кокосови стърготини, ленено семе и каквито още ядки се сетим, ванилия и канела, накрая слепваме с мед ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот silver933 » 22 Май 2015, 09:37

rabotnata pchela написа:Точно мисля довечера да си направя, намерих си рецептата - овесени ядки, сурови ядки, какао ако ги искаме с такъв какаов вкус, кокосови стърготини, ленено семе и каквито още ядки се сетим, ванилия и канела, накрая слепваме с мед ;)

Вкусно! Ние всеки ден у нас имаме подобни неща, защото много си падаме по разни неща тип Корни е това е супер алтернатива, а и е много здравословно. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот Nightmare » 22 Май 2015, 14:11

silver933 написа:
rabotnata pchela написа:Точно мисля довечера да си направя, намерих си рецептата - овесени ядки, сурови ядки, какао ако ги искаме с такъв какаов вкус, кокосови стърготини, ленено семе и каквито още ядки се сетим, ванилия и канела, накрая слепваме с мед ;)

Вкусно! Ние всеки ден у нас имаме подобни неща, защото много си падаме по разни неща тип Корни е това е супер алтернатива, а и е много здравословно. :)

Няма ли да стане прекалено течно, някак трудно ми се струва, че ще може да ги спои нормално :roll:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Май 2015, 14:44

Nightmare написа:
silver933 написа:
rabotnata pchela написа:Точно мисля довечера да си направя, намерих си рецептата - овесени ядки, сурови ядки, какао ако ги искаме с такъв какаов вкус, кокосови стърготини, ленено семе и каквито още ядки се сетим, ванилия и канела, накрая слепваме с мед ;)

Вкусно! Ние всеки ден у нас имаме подобни неща, защото много си падаме по разни неща тип Корни е това е супер алтернатива, а и е много здравословно. :)

Няма ли да стане прекалено течно, някак трудно ми се струва, че ще може да ги спои нормално :roll:

Tцък! :idea: Те се слепят от меда.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот Mamacita » 25 Май 2015, 15:54

Също стават много вкусни с фурми, стафиди и бадеми, може и ленено семе или сусам, там каквото си обичате, като го пуснете в блендера става на тесто, след това само ги оформяш и готово :idea:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот Rali_hr » 25 Май 2015, 16:35

Mamacita написа:Също стават много вкусни с фурми, стафиди и бадеми, може и ленено семе или сусам, там каквото си обичате, като го пуснете в блендера става на тесто, след това само ги оформяш и готово :idea:

Не са ли по-вкусни, ако са пълнозърнести, а не фино смлени?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво слагате в домашните енергийни блокчета?

Мнениеот kauda » 24 Фев 2017, 11:49

Аз си правя с парченца корнфлейкс, защото ме кефи каква хрупкавост има, фурми, малко мед, ядки по избор, сушени сливи, смесвам всичко в блендера и пресовам в тава, след няколко часа нарязвам.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта