Как действате при първи симптоми на настинка?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот LEILA » 06 Окт 2014, 16:25

Обикновено, когато усетя, че съм настинала се паникьосвам, тъй като след обикновена настинка в началото на зимата, хремата ми остава до края на пролетта :evil: и миналата зима бях така на работа,
images.jpg
images.jpg (7.29 KiB) Прегледано 1802 пъти
колежките се надпреварваха коя ще ми каже първа "наздраве" :mrgreen:

Та единственото, за което се сещам, когато усетя първи симптоми на настинка е да си купя аспирин с добавен витамин С. :idea: Единственото нещо, което ме спасява бързо и сигурно, но има един проблем, който се появи отскоро - проблемен стомах! :|

Така, че трябва да спра с аспирина или поне да го пия, когато нямам друг избор, затова ви искам съвет, кое природно средство ще се окаже добро при първи симптоми на настинка? :?: Топлият чай с мед е ясен, на мен ми трябва нещо силно, което да прекърши това, което се опитва да бушува в мен! :?
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот gomez123 » 06 Окт 2014, 16:31

Е, народната медицина и хапчетата са като Луната и Земята, защо ги сравняваш. Добре е да се приема през цялата зима един продукт, за да не се разболяваш въобще или при симптоми да започнеш да взимаш от нещото в по-големи количества. Иначе аз си правя мед, лимон и джинджифил от вечерта на сутринта ги изяждам, но понеже дразнят стомаха не е хубаво на гладно, на гладно току-що прочетох, че се приема за раздразнен стомах едно топченце пресен пчелен клей като хапче за 10 дни и след закуска може и това ;)
Има изключително много методи, избери този, които ти допада най-много!
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот Lollipop » 26 Ное 2014, 11:17

При появата на настинка най-добрите средства остават да се стоплиш, краката е леген с моркса сол и гореща вода :mrgreen: :mrgreen: мноого чай, много мед и т.н. :) Но за настинка аз все пак оставам привърженик на някои лекарства, които действат точно така и са с парацетамол. :) Сякаш за първи симптоми са много добро лекарство. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот silver933 » 09 Дек 2014, 11:45

Пийвам сериозно сок от лимон аз когато започна да се разболявам и много чай с мноого мед! И най-вече, краката в топла вода с морска сол :D
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот Burborino » 09 Дек 2014, 12:13

Усетя ли, че вървя към настинка започвам 3 х 3 есберитокс таблетки, фрешове от цитруси, фервекс, много вода, чай макар да не обичам, краката в топла вода. И ако до 2-3 дни макс нещата не са се нормализирали отивам на лекар.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот Andrey » 09 Дек 2014, 12:53

Много зависи как сме се настинали и как сме се разболели :mrgreen: ако е някаква лятна настинка няма как да се завиваме и да слагаме краката с още по-гореща вода :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот magda » 09 Дек 2014, 12:57

Често при мен започват всичко с хрема, тогава правя не много приятна процедура, но пък със страхотен ефект. Правя солен разтвор, ама много солен с хималайска сол. Изсипва в шепата си малко и смъркам от него като се мъча, след това абсолютно всичко да излезе през устата. А за гърло със същото се лекувам, правя гаргара с този разтвор всичко изпича! ;)
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот Krum » 09 Дек 2014, 14:28

magda написа:Често при мен започват всичко с хрема, тогава правя не много приятна процедура, но пък със страхотен ефект. Правя солен разтвор, ама много солен с хималайска сол. Изсипва в шепата си малко и смъркам от него като се мъча, след това абсолютно всичко да излезе през устата. А за гърло със същото се лекувам, правя гаргара с този разтвор всичко изпича! ;)

И аз знам, че такъв солен разтвор е особено полезен за гнойна ангина, много бързо чисти налепите.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот S_Milenska » 12 Дек 2014, 11:01

не съм много добра в справянето с първите симптоми, най-напред си правя капки за нос и вана за краката с топла вода ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как действате при първи симптоми на настинка?

Мнениеот Elica » 12 Дек 2014, 18:23

Когато ме хване настинката си правя една гореща пилешка супичка, много чай, малко лекарства (ама нали сме в домашен лекар, да не ги споменавам) и краката на топло :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта