Как да различим истинската и качествена куркума от фалшификата? Дали е по-добре да я приемаме като хранителна добавка?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Как да различим истинската и качествена куркума от фалшификата? Дали е по-добре да я приемаме като хранителна добавка?

Мнениеот luchia@marco » 07 Окт 2014, 14:06

Не зная дали до момента съм попадала на качествена и истинска куркума, но винаги щом сложа в супата или ориза, то те стават електриково жълти, но без особен вкус или аромат, какъвто би трябвало да има истинската куркума!

Затова се питам - ако то тази е фалшификата, коя е истинската и къде да я намерим?! След като не може да се намери истинска куркума, не можем и да я използваме с лечебна цел :? Мисля, че и истинската и фалшификата изглеждат така,
turmeric.jpg
turmeric.jpg (47.67 KiB) Прегледано 6346 пъти
т.е. няма особена разлика в цвета, но само в това няма разлика!

Според вас, ако държим да използваме куркума с цел да подобрим здравословното си състояние, не е ли по-добре да я приемаме като хранителна добавка? :roll:
Поразгледах и забелязах, че доста от фирмите произвеждат и куркума като хранителна добавка на капсули, :idea: можете ли да ми препоръчате нещо по-специално и смятате ли, че е по-добре да се приема под формата на добавка, от колкото като подправка с неясен произход? :?
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Как да различим истинската и качествена куркума от фалшификата? Дали е по-добре да я приемаме като хранителна добавка?

Мнениеот borkova » 07 Окт 2014, 14:08

и аз смятам, че е в пъти по-добре да се приема като хранителна добавка, от колкото като подправка, тя дори може да е опасна, не знаеш какви са оцветителите в нея и работата е там, че тя присъства като основна съставка и в кърито, така че си е наистина опасно!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как да различим истинската и качествена куркума от фалшификата? Дали е по-добре да я приемаме като хранителна добавка?

Мнениеот mangusta » 16 Окт 2014, 16:51

с лечебна цел само в супи и ориз няма да стане, дори и да не ядеш друго :D по-добре си вземи хранителна добавка, но лично аз не съм ползвала, разгледай възможностите и си избери, ако тук не се появи някой по-компетентен от нас :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да различим истинската и качествена куркума от фалшификата? Дали е по-добре да я приемаме като хранителна добавка?

Мнениеот klara » 18 Окт 2016, 16:17

Куркумата не се ползва толкова често като подправка или да бъда по-точна, не се готви всеки ден с нея, за да влияе благотворно на здравето. Като хранителна добавка ще има много по-силен ефект. За фалшива според мен няма как да се разбере освен в лаборатория, а никой няма вкъщи такава, затова се доверяваме на търговците :mrgreen: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как да различим истинската и качествена куркума от фалшификата? Дали е по-добре да я приемаме като хранителна добавка?

Мнениеот Pipilota » 19 Окт 2016, 10:05

За куркумата по-скоро бих се доверила, ако я искам за лечебни цели, бих я взела от био магазин, или някой арабски магазин.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да различим истинската и качествена куркума от фалшификата? Дали е по-добре да я приемаме като хранителна добавка?

Мнениеот balsam » 20 Окт 2016, 13:17

Там е по-вероятно да се намери качествена куркума и изобщо подправки. Може да са по-скъпи, но поне знаеш какво купуваш.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да различим истинската и качествена куркума от фалшификата? Дали е по-добре да я приемаме като хранителна добавка?

Мнениеот borkova » 11 Ное 2016, 12:00

Не ползвам куркума, но предполагам, че фалшивата може да се познае по цвета. Ако не е ярко жълта, ами по към кафявото отива например.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта