Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот MollyDolly » 08 Окт 2014, 10:54

От няколко години, когато застудее (но се е случвало и през топлите месеци) усеща в областта на ребрата едно схващате и при поемане на въздух - бодежи. :shock: Първият път се уплаших доста, но той премина и чак след месеци отново се появи това. :?

Случвало се е да се събуждам от тази болка, при положение, че не съм стояла на студено, тъй като първо си помислих, че е заради това. До колкото зная в по-честите случаи болките се появяват в тази област,
nevralgie.png
nevralgie.png (96.97 KiB) Прегледано 7480 пъти
но като не зная на какво се дължи имам известни опасения! :roll:
Притеснявам се дали това е възможно да е невралгия, въпреки че усещам нещо като мускулен спазъм, но не зная дали това е възможно да се случи на това място - на ребрата - отстрани, където се падат ръцете в нормален стоеж. :?
Опасявам се, че личната няма да ми даде направление и ще се опита да ме лекува, :evil: затова предпочитам да разбера сама дали това е възможно да бъде невралгия и ако е така, какви са алтернативите за лечението й :?:
Вече съвсем не съм по хапчетата и разбирам, че човек може да се справи и без тяхна намеса, :idea: затова търся и алтернативи за лечението на невралгия! Ще съм благодарна, ако споделите опита си!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот zheleva212 » 08 Окт 2014, 11:05

Чувала съм някаква рецепта за лечение на невралгия само с хрян и прясно мляко, но по-добре настоявай за направление, ясно е, че всички се скръндзят за тях и все пак... разбери какво ти има!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот Mr.Eko » 08 Окт 2014, 16:42

Чувал съм за компрес с твърдо сварено яйце, до колко помага, който го боли и се е отървал от мъките да каже!
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот Pipilota » 26 Ное 2014, 11:43

Може мястото да е на стара травма, те по принцип така се обаждат да речем при застудяване.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот Krum » 05 Дек 2014, 16:14

Pipilota написа:Може мястото да е на стара травма, те по принцип така се обаждат да речем при застудяване.

Така е, аз имах една травма още в младежките си години, вече са минали повече от 20г. и все още, когато се разболея това е първото място, което започва да ме боли. :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот Kaya » 27 Яну 2015, 11:39

Докато не разбереш дали това е невралгия или друго няма как да се лекуваш с никакви рецепти. Аз съм пробвала да си слагам компрес от белтък и наистина успокоява. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот mix_twix » 29 Яну 2015, 14:10

Аз страдам от невралгия, много е гадно! Постоянно ми се схваща, а ако настина малко и веднага се "обажда" старото място.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот Snejna » 30 Яну 2015, 14:35

Трябва да настояваш за направление, защото може да си влошиш положението!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот mix_twix » 01 Сеп 2015, 14:09

Направления или не, аз не съм видял да има лечение на тая невралгия много е гадно, сега като идва зимата особено постоянно съм с болежки.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да разбера дали това е невралгия и има ли алтернативни начини за лечение?

Мнениеот belleville » 30 Сеп 2016, 17:23

Ако болката се появява ненадейно без никаква причина и на едно и също място, значи е невралгия. Възпаление на периферен нерв е това.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта