Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Kremiliya » 07 Яну 2015, 16:19

Знам, че и печените ябълки на фурна много помагат при разстройство, но не съм пробвала. Майка ми е давала на дъщеря ми преди време.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Lollipop » 06 Мар 2015, 11:32

Препечени филии, оризова вода, картофено пюре, това са все неща, които помагат. Трябва просто да се избягват нещата, които дразнят стомаха, като млечни, бобови и прочие.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Mon_ton » 22 Юни 2016, 11:27

Малката скоро беше с разстройство! Дадох ѝ дренки на чай, даже и няколко плодчета. Помогна.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот fairy » 24 Юни 2016, 13:16

Шипките май стягаха и помагаха при разстройство. Чай от тях би трябвало да помогне.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот markbenz » 18 Авг 2016, 19:31

Аз използвам от години една рецепта казана ми от един лекар преди много години и винаги действа безотказно- изпечете няколко картофа, може и на микровълновата ,препечена филийка хляб, и сирене, за един час спира всякаква диария била тя и дизентерийна. трите неща се ядат заедно.
markbenz
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Авг 2016, 18:41

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Fancy » 19 Авг 2016, 09:53

markbenz написа:Аз използвам от години една рецепта казана ми от един лекар преди много години и винаги действа безотказно- изпечете няколко картофа, може и на микровълновата ,препечена филийка хляб, и сирене, за един час спира всякаква диария била тя и дизентерийна. трите неща се ядат заедно.


При разсройство обикновено това се яде :smile: . Това е препоръчителната храна. Без никакви други помощни средства не знам дали веднага ще спре разстройството.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Elica » 23 Мар 2017, 11:40

Чувала съм, че нишестето помага при разстройство, но има случаи, при които е много трудно да се спре проблема, нито картофи с хляб и сирене ще помогнат, нито нищо. Сериозна работа си е.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот vanessa_ » 23 Мар 2017, 15:11

Като малка майка ми ми е давала брашно да ям, разтворено в малко вода, както и оцет, но това е много крайно.
Чай от джоджен знам, че помага, уж де, но аз не съм виждала такъв ефект досега.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот La_bomba » 07 Апр 2017, 15:13

За брашно не знаех, но за лъжичка нишесте съм чувала. Нарът също знам, че спира разстройството, оризова вода, джоджен, но най-сигурно е с нещо от аптеката.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта