Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот lussy » 08 Окт 2014, 12:41

Не знам какво е качеството на храната в детската градина, но от снощи детето им разстройство и ми мислих, че причината е в обяда или следобедната закуска, затова се успокоих, че с една диета ще се оправят нещата. :idea:

Притеснява ме факта, че ставахме още три пъти през нощта, и сутринта пак я боли коремче. :? Не мога повече да я гледам такава
stomach.jpg
stomach.jpg (23.62 KiB) Прегледано 1290 пъти
смятам, че е добре да опитам някаква достъпна домашна рецепта, за да спра разстройството и болките й, колкото се може по-бързо.

Каква достъпна домашна рецепта мога да използвам за дете, за да спра разстройството :roll: Чувала съм за брашно с оцет, но мисля, че оцета само би й подразнил празното стомахче.
Държа да е достъпна, защото сме сами двете, а не мога да тръгна с нея по магазини и аптеки :!:
Чакам с нетърпение съветите ви за домашни рецепти при разстройство за деца!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот M.Tasheva » 08 Окт 2014, 12:47

Печените ябълки на фурна, мисля, че са най-добрия лек за такъв проблем, едно че са силни като действие и другото, че става рецептата, както за деца, така и за възрастни! По-добре е да са кисели ябълките и е важно да не ги прегориш, защото ще си изгубят полезните свойства, ако нямаш ябълки, става и с нишесте - картофено, но не знам как ще я накараш да го изпие - 1 чаена лъжичка на 1/2 чаша студена преварена вода.
Успех - пиши за ефекта и рецептата, която си избрала!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот i1357 » 08 Окт 2014, 16:21

Тъй като и аз имам дете съм пробвала доста домашни рецепти. Най използваната е сок от компот от дренки. Действа безотказно. Прясно изцедени лимони с мъничко захар - но не да се изпие наведнъж а поне по супена лъжица през час. При нас помага. Успех!
i1357
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Апр 2012, 11:46

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Pipilota » 25 Ное 2014, 15:25

Препечени филийки и ограничете до минимум храната, която приема детето :) Важното е течности да има! ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот S_Milenska » 26 Ное 2014, 18:07

Направете си чай от кората на нар, и все пак ако разтройството е много сериозно, мисля че без медикаменти трудно може да се спре :(
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Mon_ton » 03 Дек 2014, 15:57

Оцета настина е ефикасен за разстройство, не си мислете, че дразни, не е приятно, ама помага! Аз когато имам проблем винаги така действам най-напред, защото друго може да нямам под ръка, но оцет винаги има вкъщи :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Burborino » 03 Дек 2014, 16:28

Сок от лимон, оцет и компот от дренки - от това съм доволна.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот S_Milenska » 04 Дек 2014, 09:53

Дори сварените картофи и ориз помагат, но зависи колко е сериозно положението ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Kremiliya » 06 Яну 2015, 14:48

Чай от джоджен помага доста при такива проблеми, както и печена ябълка.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Най-достъпните домашни рецепти, с които мога да спра разстройството при дете?

Мнениеот Snejna » 07 Яну 2015, 16:08

Burborino написа:Сок от лимон, оцет и компот от дренки - от това съм доволна.

Към това мога да добавя и препечена филийка ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта