В какво се състои есенното почистване или подготовката на жилището ви за зимата?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

В какво се състои есенното почистване или подготовката на жилището ви за зимата?

Мнениеот Mauritius » 09 Окт 2014, 11:20

Съжалявам, че отново напомням, че идва зима, но това е факт. :cry: По-лошото, за мен е, че идва моментът, в който трябва да подготвя жилището за зимата, т.е. трябва да направя едно основно есенно почистване, но често се озовавам в такава ситуация
cleaning house.jpg
cleaning house.jpg (13.38 KiB) Прегледано 3316 пъти
и не зная от къде да започна, прекарвам известно време в тази поза, :mrgreen: :mrgreen: след което започвам да чистя, но често един ден не ми стига за това :(

Чисто благородно завиждам на домакините, които просто се хващат и започват да чистят едно по едно, в някаква последователност и за нула време - един ден :D са готови с всичко :( и накрая се оказва, че съм пропиляла целия слънчев уикенд в търкане и чистене :(

Все още не съм постигнала това съвършенство в есенното и пролетното почистване и подготовката на жилището за зимата, така че се нуждая от съвети как мога да почистя цялата къща основно по най-бързия начин, е добре ще е и да е качествено :D
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: В какво се състои есенното почистване или подготовката на жилището ви за зимата?

Мнениеот Ginger » 09 Окт 2014, 11:24

Спокойно, всички страдаме в този момент :D моята тактика е да започна от нещата, които не правя всеки ден, например бърша щори, мия прозорци, чистя зад хладилника и мебели, които не местя често :idea: а добрата новина е, че след като си избърсала стъклата ще е толкова мръсно, че ще ти се иска да пуснеш поне една прахосмукачка, а преди това нямам как да не забършеш праха :D така ми се нареждат нещата на мен :D Стискаме ти палци да приключиш за един ден, а следващият да е слънчев :)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: В какво се състои есенното почистване или подготовката на жилището ви за зимата?

Мнениеот utro77 » 09 Окт 2014, 11:58

Едно от основните неща, които правя при смяна на сезоните е да прибера дрехите, които няма да се ползват. В случая - летните дрехи, бански и т.н. За целта ползвам големи найлонови торби. Взимала съм и вакуумиращи, но все так асе случва, че се развакуумират. После ги слагам на място, където да не ми пречат до следващото лято.

Прането на зимните завивки също го правя сега. Не, че не са прани пролетта, но цяло лято са стояли...

Оправям си мушкататат и сакъзчетата също.
Suffer well!
Аватар
utro77
 
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Май 2012, 15:56

Re: В какво се състои есенното почистване или подготовката на жилището ви за зимата?

Мнениеот LEILA » 09 Окт 2014, 16:41

И аз бях скептично настроена за вакуумиращите торби, но се оказаха добра находка, няколко години вече ги ползвам и съм доволна! За съжаление тази година няма да мога да изчистя много много от всякъде, тъй като няма на кого и как да оставя децата за толкова дълго, напролет, надявам се, ще ми се отдаде възможност!
И слава Богу, сагата с дрехите я приключих!
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: В какво се състои есенното почистване или подготовката на жилището ви за зимата?

Мнениеот YoLindi » 14 Окт 2016, 16:57

Освен сагата с дрехите ние имаме и камина с парно, и смятайте каква подготовка пада :lol: .
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: В какво се състои есенното почистване или подготовката на жилището ви за зимата?

Мнениеот уморена » 31 Мар 2017, 16:02

YoLindi написа:Освен сагата с дрехите ние имаме и камина с парно, и смятайте каква подготовка пада :lol: .

хаха, е нека, не се оплаквайте, поне знаете, че ви е етопло зимата! :)
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта