Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот nushi.kisyova » 09 Окт 2014, 15:19

Докато чаках в едно магазинче за плодове и зеленчуци, без да исках подслушах разговора на две възрастни жени. Видяха желатина и се заговориха, че били чули, че желатина можел да върне подвижността на ставите. :shock: :?

От известно време, когато ставам сутрин или се заседя по-дълго време седнала на едно място, забелязвам, че ставите ми не са така подвижни, не е точно болка, по-скоро се схващат :(
Точно заради това ми стана интересен и разговора им, та си помислих дали да не направя и аз един лечебен курс с желатин :?

Междувременно се поинтересувах и от разни упражнения, но смятам, че в комбинация с желатина ще има чудесен ефект :?
reduced mobility of the joints.jpg
reduced mobility of the joints.jpg (7.79 KiB) Прегледано 2134 пъти
На същото мнение ли сте, изпробвали ли сте рецептата с желатин за подобряване нормалната подвижност на ставите, комбинирали ли сте я с нещо друго, кое имаше най-добър ефект? :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот borkova » 09 Окт 2014, 15:40

Осообено относително е, че рецептата ще помогне! Първо трябва да си намериш естествен желатин, което не смятам за лесно :( и пак не съм убедена, че ще може да помогне! Добре е да правиш упражнения, но и да се консултираш с лекар, задължително! ;)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот ева-луна » 10 Окт 2014, 14:39

Да може... от 2 месеца пия сутрин домашно приготвен желатин от стрити пилешки кости , и пия хиалуронови таблетки ... нямам вече болки .. а куцах ... подвижността на ставата се върна и се подобрявам с всеки изминат ден .. отслабнах 8 кг за да облекча ставата .. говоря за дясна тазобедрена става с износен хрущял за операциа съм.
ева-луна
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2014, 14:34

Re: Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот red_eyes » 13 Окт 2014, 15:09

ева-луна написа:Да може... от 2 месеца пия сутрин домашно приготвен желатин от стрити пилешки кости , и пия хиалуронови таблетки ... нямам вече болки .. а куцах ... подвижността на ставата се върна и се подобрявам с всеки изминат ден .. отслабнах 8 кг за да облекча ставата .. говоря за дясна тазобедрена става с износен хрущял за операциа съм.

Стана ми интересно, понеже единствения сигурен начин да си набавим натурален желатин е вкъщи, ти как го приготвяш? :?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот Lollipop » 09 Дек 2014, 10:48

ева-луна написа:Да може... от 2 месеца пия сутрин домашно приготвен желатин от стрити пилешки кости , и пия хиалуронови таблетки ... нямам вече болки .. а куцах ... подвижността на ставата се върна и се подобрявам с всеки изминат ден .. отслабнах 8 кг за да облекча ставата .. говоря за дясна тазобедрена става с износен хрущял за операциа съм.

Браво! Не мога да повярвам, че сте се справили с народна рецепта, поздравявам ви! Може ли да кажете как точно правите желатина и как ги стривате тези кости? :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Яну 2015, 15:43

За първи път чувам, че желатина мое да помогне за подвижността на ставите, но все пак там се износва хрущяла, може би желатина логично би помогнал, след като знаем от къде в действителност се извлича желатина.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот mix_twix » 21 Яну 2015, 17:22

Възможно е, но предполагам, че желатин от пакетче няма да е най-удачния вариант, по-скоро от истинските кости :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот Kremiliya » 22 Яну 2015, 14:59

да, възможно е, все пак там се съдържат доста важни съставки, но когато става въпрос за истински желатин от кости,а не от магазина ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот magda » 22 Яну 2015, 16:54

Да бе, това е нереално... звучи ми твърде вещерски и неприемливо!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Смятате ли, че желатина може да върне нормалната подвижност на ставите?

Мнениеот Slavena » 22 Яну 2015, 17:20

magda написа:Да бе, това е нереално... звучи ми твърде вещерски и неприемливо!

Вещерско е, ако се хапват пилешките крака : :lol:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта