Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Юли 2016, 15:52

Моите деца ядат такива неща много често и не знам как мога да ги огранича да не ядат подобни глупости, а и са вече големи и сами избират. Синът ми докато спортуваше, ядеше по-малко и сега вече по-бива, но дъщеря ми е в тази възраст търси утешение в храната.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот gabinka_80 » 29 Мар 2017, 13:55

Аз се опитвам сега да науча дъщеря ми да избягва сладките неща, не искам да се храни нездравословно, поне докато още е на градина и що годе получава пълноценно меню, въпреки че според мен е изградено е адски много въглехидрати. :roll:
Опитвам се извън градината да не яде вредни неща, но все се намира някой доброжелател, който да й подари шоколадово яйце да речем или близалка..
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот miron » 02 Юни 2017, 15:25

Когато искате да спрете нещо е добре да му намерите полезни и здравословни алтернативи. Могат да се правят сладкиши без захар или с минимално количество мед. Може да се направи здравословен шоколад, различни мазила с тахан, които да заменят сладкото по палачинката.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Snejna » 02 Юни 2017, 15:54

Ми аз вече позволявам постоянно и не ограничавам, просто не мога, стоя и чакам сама да й дойде акъла че не е правилно и трябва да спре.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Юни 2017, 19:08

По едно на ден не пречи, зависи какво е сладкото! Може да е от дини, ябълки, плодове, може и да е от различни десерти и сладкиши.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2017, 14:49

май през зимата по-често, лятото си хапват диня най-много, любим плод, вече почнах да купувам, макар че не са много сладки ама на децата им харесва. Зимат аобаче повече залитат по такива неща.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Таня Иво » 02 Апр 2019, 10:30

Моето дете е още малко и доста рядко яде сладко.
Като порасне, мисля че 1-2 пъти седмично е достатъчно. Изцяло забранените неща винаги са най-примамливи.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Story_teller » 11 Апр 2019, 10:18

Дъщеря ни е на 5 години, ходи на детска градина. Там, съответно, ядат и разни по-боклучави храни, които не се вписват в моите представи за здравословно хранене, но, уви, няма друг начин. затова вкъщи сладко предлагам през единия от почивните дни - тогава има пълната свобода дали да е шоколад, сладолед или да си спретнем двете заедно нещичко, домашно приготвено и пак сладко и вкусно :razz:
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Колко често позволявате на децата си сладки изкушения?

Мнениеот Петя Георгиева » 19 Апр 2019, 14:50

Все още е малко детето ми и не си позволявам да давам сладко повече от веднъж седмично.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта