Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот niya_mazova » 13 Окт 2014, 17:02

Малко се стреснах като прочетох статията, в която се казваше, че броя на българките, които посягат към чашката се увеличава :shock:
Не смятах българките точно, че могат да станах преби жертви на алкохола, винаги съм била с впечатление, че са косвени, т.е. мъжете жертви, правят и жените такива! :(

Всъщност какво смятате, че прави българките до толкова лабилни, за да посегнат към чашката и дори да станат зависими. :?
Women-and-Alcohol.jpg
Women-and-Alcohol.jpg (44.45 KiB) Прегледано 839 пъти
Смятате ли, че като цяло до толкова се е променило всичко, спрямо времето преди 10 години, например, та българките да имат нужда да бъдат другаде и да намират това увлечение в чашката, :? към която в последствие, разбира се, стават и зависими :? Какво се случва? :roll:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот PasDeDeux » 13 Окт 2014, 17:07

Не съм съгласна да се дели проблема на мъже и жени, просто като цяло хората стават по-лабилни, заради положението, в което се намират - това е повече от ясно! Това, че жените са по-силни не е така, т.е. е твърде индивидуално, за да може да се каже такова нещо!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот lini_leni » 21 Окт 2014, 16:40

Българите сме слабохарактерни, колкото и да не ми се иска да го призная е точно така и заради това тоооолкова голям процент от младежта ни взима наркотици, докато родителите им са на поредната чашка! Не винете бедността, не само ние сме бедни, по-лошото е, че не сме бедни само материално, но и духовно, от там произлиза остатъка от проблема!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот Rali_hr » 14 Ное 2016, 16:02

Не знам каква е причината, да си призная, по-скоро мисля, че е някаква традиция. При нас е срамно да не пиеш, срамно е да не пушиш, срамно е да се грижиш за здравето. Нашата философия , че веднъж се живее и трябва да се наядем и напием като запоследно ни е направила такива, че всяка вечер сядаме на пищна маса и пием ли пием. Малко хора познавам, които всяка вечер да не са на масата с някакъв алкохол.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот Mon_ton » 14 Ное 2016, 16:51

Никога не съм се учудвала, че българите пият яко. Всеки ден пият и това е. Наиситна и на мен ми е странно как може ежедневно да сядаш на чашка ... мисля, че ни е в манталитета, да си сипя едно, та да ми минат тревогите. Не само ние сме бедни, както са казали нагоре, но и все пак да не забравяме, че много от бедните всеки ден си купуват нещо, пълнят хипермаркетите и заведенията, явно не сме чак толкова бедни.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот pravilno » 14 Ное 2016, 16:58

Доста жени има, които злоупотребяват с алкохола, може и да настигат мъжете. Почват още от малки да се наливат, за да привличат внимание и да са вървежни. После продължават, защото отчаянието и родната ни действителност просто те смазват и така е по-лесно да я преживееш.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот Rali_hr » 29 Ное 2016, 15:01

pravilno написа:Доста жени има, които злоупотребяват с алкохола, може и да настигат мъжете. Почват още от малки да се наливат, за да привличат внимание и да са вървежни. После продължават, защото отчаянието и родната ни действителност просто те смазват и така е по-лесно да я преживееш.

Не мисля, че основната причина е да се привлекат мъжете, то се случва в тийн годините, когато, който пие е готин. С времето,както при всеки човек,причината да се пие е главно, заради стреса, а жените са подложени на голям стрес.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот Pipilota » 01 Дек 2016, 11:40

Далеч остават времена с тийн годините и чашката, да сме модерни! Имам толкова познати, които пият и мъже и жени. Главната причина е един вид да избягат от ежедневието си и да се опитат да забравят всичките си проблеми. Много от тях казват, че ако не пийнат не могат да спят..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2016, 13:41

Pipilota написа:Далеч остават времена с тийн годините и чашката, да сме модерни! Имам толкова познати, които пият и мъже и жени. Главната причина е един вид да избягат от ежедневието си и да се опитат да забравят всичките си проблеми. Много от тях казват, че ако не пийнат не могат да спят..

:+1: аз съм на същото мнение, главната причина е да се избяга от ежедневието, което често депресира.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво, според вас, подтиква българките към чашката и ги прави зависими?

Мнениеот Lilly_milly » 01 Дек 2016, 14:57

Една, две чаши преди лягане да, но да се наливаш всяка вечер по много това не е за сън. Това вече си е битов алкохолизъм. Алкохолът отпуска, но когато усетиш, че ти надделява значи си минал границата. Според мен стресът, проблемите са само оправдания, не можеш чрез алкохол да се опиташ да избягаш от тях. Вместо да ги решиш, проблемите стават още повече така.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта