Какви грижи се полагат през есента за младите дръвчета?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Какви грижи се полагат през есента за младите дръвчета?

Мнениеот viking » 15 Окт 2014, 12:00

Пролетта пред кооперацията засяхме няколко дръвчета, решиха да са овощни, за да облагородим малко мястото, получи се много добре, явно се очаква и известна полза от тях след време :D :D
Сега обаче на мен се падна честта да бъда домоуправител, съответно да се грижа и за дръвчетата.

Никога не съм полагал грижи и нямам идея дали нещо трябва да им бъде направено през есента на младите дръвчета, за да минат през зимата успешно :? Доста приличаха на това,
IMG_2103.jpg
IMG_2103.jpg (38.44 KiB) Прегледано 932 пъти
но е с по-дебело стъбло, така ги взехме и от разсадника.

Чудя се дали трябва да се подрежат или варосат, а всъщност редно ли е да се пръскат с нещо или просто трябва да ги оставя намира? :? Надявам се на ми дадете съвети за това какви грижи трябва да положа за младите дръвчета и дали имат нужда от нещо, за да прекарат успешно зимата :?:
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Какви грижи се полагат през есента за младите дръвчета?

Мнениеот moni.sparrow » 15 Окт 2014, 12:05

Мъжът ми ги варосва, за да не се напуква кората и в нея да не се въдят вредители, но не зная дали е добре за толкова млади дръвчета :?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Какви грижи се полагат през есента за младите дръвчета?

Мнениеот belleville » 16 Окт 2014, 14:40

Сега е идеалното време, в което можеш да ги варосаш, тъй като е сухо и май скоро не се очаква да вали ;) Добре е да почетеш хубаво преди да си направиш сместа за варосване, не забравяй да добавиш и син камък към сместа и е добре да се наблегне към южната им страна ;)
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Какви грижи се полагат през есента за младите дръвчета?

Мнениеот Krum » 23 Яну 2015, 15:11

belleville написа:Сега е идеалното време, в което можеш да ги варосаш, тъй като е сухо и май скоро не се очаква да вали ;) Добре е да почетеш хубаво преди да си направиш сместа за варосване, не забравяй да добавиш и син камък към сместа и е добре да се наблегне към южната им страна ;)

:))) трябва да се варосват на пролет дръвчетата, а не през есента ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какви грижи се полагат през есента за младите дръвчета?

Мнениеот Andrey » 23 Яну 2015, 15:49

Хехе, да знаеш, може да не стигнете до ползата от тези дръвчера, според мен сте направили грешка, че са овошки. Най-вероятно комшии и минувачи ще им начупят клоните, за да стигнат до плодовете и накрая никой няма е щастлив :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какви грижи се полагат през есента за младите дръвчета?

Мнениеот Mon_ton » 29 Яну 2015, 18:06

Винаги съм мислила, че овошките се варосват през пролетта, а не през есента, сега научавам за това, трябва да разпитам роднините на село какво ще кажат по въпроса :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта