Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот luchia@marco » 16 Окт 2014, 13:07

Не мога да си представя, че незапознат с гъбарството човек ще тръгне да бере диворастящи гъби :shock: Шокиращо ми изглежда, но явно доста и все самоуверени хора го правят, поне това разбрах от сайта :?

Винаги ми се е искало да опитам пресни, току-що набрани гъби,
mushroom.jpg
mushroom.jpg (18.31 KiB) Прегледано 1749 пъти
но не смятам, че бих рискувала, преценявам риска като твърде голям, за да го направя!
Предполагам, че доста по-голяма е броя на хората, които берат гъби, за да ги приготвят на вечеря, от натровените, но не разбирам как поемат този риск, не само за себе си, но и за цялото си семейство! :o

Позволявали ли сте си да ходите за гъби или риска, според вас, не си заслужава? :? Смятате ли, че тези хора са станали жертви на безпаричието или са брали гъби за удоволствие? :?
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот magda » 16 Окт 2014, 13:11

Никога не съм брала бъди и никога не бих дала на децата си диворастящи гъби! Но е съвсем възможно хората да са търсили известно препитание чрез гъбите, колко бедстващи хора има, особено из селата, :idea: :!: а и в градовете :(
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот franky » 16 Окт 2014, 17:04

Трябва да си доста откачен, за да си правиш експерименти, не зная как си мислят, че са проверени и сигурни тези, които склоняват да хапват :? :shock: :shock:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот qwerryyy » 03 Юли 2015, 12:54

franky написа:Трябва да си доста откачен, за да си правиш експерименти, не зная как си мислят, че са проверени и сигурни тези, които склоняват да хапват :? :shock: :shock:

Ами хората като си разбират от това, което правят, що да не берат?!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот LaCoquine » 03 Юли 2015, 16:58

qwerryyy написа:
franky написа:Трябва да си доста откачен, за да си правиш експерименти, не зная как си мислят, че са проверени и сигурни тези, които склоняват да хапват :? :shock: :shock:

Ами хората като си разбират от това, което правят, що да не берат?!

Шокиращото е, че твърде много хора си мислят, че знаят твърде много неща, но аз такива гъби мисля, че не бих яла
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот qwerryyy » 12 Авг 2015, 15:46

Не мисля, че много хора си мислят, че разбират от гъби, това не е така. Наистина има хора обаче, които ги познават и са гъбари от години, на тях съм склонна да се доверя.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот dinkog » 12 Авг 2015, 16:19

Разбира се, че нищо не бера, никакви гъби и подобни неща, в магазина има всичко с гарантиран произход, не мисля, че някой продават от там набрано от някой собственоръчно из гората.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот Monika_Spasova » 12 Авг 2015, 16:58

Нито бера, нито ям, страх ме е не мога да рискувам дали някой този път не се с объркал, затова не ги ям и не бих рискувала никога.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот Pipilota » 13 Авг 2015, 07:59

Не съм опитвала диворастящи гъби. Аз по принцип съм си чревоугодник, но факта, че мога ей сега да се гътна аз или някое от децата ме спира. Нямам лично аз познати гъбари и не мога да разчитам дали наистина знаят и са наясно. ;) Ходили сме на гости в наши приятели, баща им е известен гъбар от над 30 години, тактично проскърцах със зъби на децата да не ядат, аз също не си взех. А в други познати искаха да ни канят на гости, понеже сме близки, обсъждахме менюто и в прав текст им казах, че ние диви гъби не ядем, опитаха се да ме убедят, но няма смисъл, не мисля да следвам правилото "г*з глава затрива", по-добре да съм лоша! :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Позволявате ли си да берете гъби или преценявате риска като твърде голям?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Авг 2015, 09:45

И аз съм на това мнение, има предостатъчно култивирани видове гъби. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта