Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот dessiblond » 21 Окт 2014, 16:25

Имаше много интересни предавания преди от сорта на Пълна промяна, сетих се за това, тъй като обикновено не слагам фон дьо тен, но вчера ми се наложи и си припомних, че от там знам, че при нанасянето винаги трябва гъбичката на върви от горе надолу :idea:
foundation.jpg
foundation.jpg (11.9 KiB) Прегледано 949 пъти
Това пък ме подсети, че когато слагаш крем, предполагам също има някакво значение как да го правиш и посоката, в която се движиш!

Дали, обаче се припокриват правилата, по които се слага фон дьо тен с тези на крема, има ли някой идея? :roll: И всъщност дали има значение това за ефективността на крема, особено за кожа, която изисква повече грижи, като моята или пък за тази над някаква опредена възраст? :roll:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот PasDeDeux » 21 Окт 2014, 16:29

До колкото си спомням зависи от зоната, в която се нанасяше крема. Спомням си много смътно една графика, която бях гледала, но не мога да ти кажа точно как спрямо различните зони се нанася, но да, има донякъде значение и за ефективността на крема, :idea: също и че трябва да се нанася на влажна кожа, това не мога да ти кажа защо е така :?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот franky » 01 Апр 2015, 17:33

Мисля, че трябва да се нанася с масажни кръгови движения, за да е наистина ефективен и да прониква в дълбочина!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот Slavena » 02 Апр 2015, 08:15

PasDeDeux написа:До колкото си спомням зависи от зоната, в която се нанасяше крема. Спомням си много смътно една графика, която бях гледала, но не мога да ти кажа точно как спрямо различните зони се нанася, но да, има донякъде значение и за ефективността на крема, :idea: също и че трябва да се нанася на влажна кожа, това не мога да ти кажа защо е така :?

Наистина ли крем се нанася на влажна кожа? Много странно, аз винаги си слагам крема на сухо... :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот Nightmare » 07 Апр 2015, 10:45

Най-важно е да се внимава със зоната около очите, тя е най-деликатна, а за останалото не мисля, че е важно :idea:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот Andrey » 07 Апр 2015, 10:59

Nightmare написа:Най-важно е да се внимава със зоната около очите, тя е най-деликатна, а за останалото не мисля, че е важно :idea:

Да, то затова има жени ходят намазани сякаш с маска, изглеждат абсурдно зле просто.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот Rali_hr » 07 Апр 2015, 12:40

Andrey написа:
Nightmare написа:Най-важно е да се внимава със зоната около очите, тя е най-деликатна, а за останалото не мисля, че е важно :idea:

Да, то затова има жени ходят намазани сякаш с маска, изглеждат абсурдно зле просто.

О, да много е гадно! :shock: А много жени го правят това, мисля, че е по-добре да се ползва BB Крем, вместо фон дьо тен, за леко покриване на неравностите.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот Snejna » 07 Апр 2015, 13:09

Никога не ползвам разни посоки при нанасяне, правя го така, както ми харесва, особено за крема. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот borkova » 11 Ное 2015, 17:23

Snejna написа:Никога не ползвам разни посоки при нанасяне, правя го така, както ми харесва, особено за крема. :)

И аз за крема съм така, единственото, което ми допада повече е, когато го нанасям на леко влажна кожа, имам чувство, че се разнася и абсорбира няколко идеи по-добре :idea:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Има ли правила за нанасяне на крема за лице, както при фон дьо тена?

Мнениеот Rali_hr » 16 Дек 2015, 11:08

Snejna написа:Никога не ползвам разни посоки при нанасяне, правя го така, както ми харесва, особено за крема. :)

И за мажа, както сваря и обикновено го правя след като усетя, че ми опъва кожата, иначе не се сещам веднага като изляза от банята да тръгна да се мажа, не е първото нещо, което правя.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта