Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот lini_leni » 21 Окт 2014, 16:50

Много ми се иска да си направя домашен балсам за усти, който да е с лек цвят, в същото време да е добре подхранваш, овлажняващ и да не е лепкав. :idea:

Много рядко намирам подобна комбинация и се надявам да мога да я постихна вкъщи :idea: и най-накрая една зима устните ми да изглеждат така
lipstick.jpeg
lipstick.jpeg (16.75 KiB) Прегледано 810 пъти
плътни, здрави, без ранички и с красив цвят! :idea:
Не зная защо са толкова изнежени устните ми, но дори и леко да захладнее започват да загрубяват, изпръхват, появяват се кожички, напукват се и най-неприятното е болката, след като се сцепят :( :(
Миналата зима опитах с мед и оказа много благотворно действие върху устните ми, но съм го ползвала само вкъщи, а и е твърде лепкав :|

Надявам се някой да е разгадал рецептата за домашен балсам за устни, въпреки че не мога да си представя от какво може да е сътворен, но ако е с тези свойства бих забъркала каквото ми кажете :D
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот annydance » 21 Окт 2014, 16:58

Не знам дали ще ти допадне много моята рецепта, но съм длъжна да споделя, а и скоро я бях чела някъде - смесвам малко захар, зехтин, да стане на гъста кашичка, има и едни дъвки, които режа на две, вътре си имат розов пълнеж, мирише на ягода, с него оцветявам, а и ароматизирам, на мен лично много ми харесва този балсам и става мноого бързо! ;)
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот franky » 22 Окт 2014, 15:26

По-скоро този, който е описала Ани стана, за да се ексфолира кожата на устните, смятам че ако замениш захарта с мед би се получила по-добра комбинация :?
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот Lollipop » 15 Ное 2014, 19:17

Из инернет има много рецепти! :) Използвай и бадемово малко и определено ще останеш доволна ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот LaCoquine » 12 Май 2015, 16:40

Ами използвам мед в повечето от случаите, ако искаш цвят, по-добре си купи готов от тези на Нивеа също съм останала доволна, а и дълго ги ползвам! :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот penny » 13 Май 2015, 13:02

На мен ми се вижда безсмислено да използваш натурални съставки и след това да сложиш химията от дъвките в гланца :?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот galya.33 » 14 Май 2015, 13:28

Моята рецепта е следната: 1 ч. л. масло от авокадо, 2 ч. л. кокосово масло, 2 ч. л. зехтин и 1/1,5 ч.л разтопен пчелен восък, 3-5 капки етерично масло от сладък портокал (или друго по избор, но се съобрази със свойствата, не само с аромата). За цвят можеш да добавиш малко минерални сенки, макар аз да не ползвам в моята рецепта принципно. :D :D :D
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот LEILA » 14 Май 2015, 13:38

galya.33 написа:Моята рецепта е следната: 1 ч. л. масло от авокадо, 2 ч. л. кокосово масло, 2 ч. л. зехтин и 1/1,5 ч.л разтопен пчелен восък, 3-5 капки етерично масло от сладък портокал (или друго по избор, но се съобрази със свойствата, не само с аромата). За цвят можеш да добавиш малко минерални сенки, макар аз да не ползвам в моята рецепта принципно. :D :D :D

Тази е интересна, но как го правиш първо разтопяваш всичко по отделно и после смесваш или на око го караш :roll:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот galya.33 » 14 Май 2015, 23:57

LEILA написа:
galya.33 написа:Моята рецепта е следната: 1 ч. л. масло от авокадо, 2 ч. л. кокосово масло, 2 ч. л. зехтин и 1/1,5 ч.л разтопен пчелен восък, 3-5 капки етерично масло от сладък портокал (или друго по избор, но се съобрази със свойствата, не само с аромата). За цвят можеш да добавиш малко минерални сенки, макар аз да не ползвам в моята рецепта принципно. :D :D :D

Тази е интересна, но как го правиш първо разтопяваш всичко по отделно и после смесваш или на око го караш :roll:

Ако разтапям всяко масло рискувам да се развалят. Първо слагам зехтина и авокадото понеже те са си течни, загребвам на око кокосовото (то се разширява леко като се разтопи, за това си го преценявам) и от пчелния восък си чупя парченце около нокът. Пчелния восък задължително разтапям отделно (примерно със сешоара на слаба степен, печка-духалка или лъжичката за няколко секунди на котлона) Правя го отделно защото ако се окаже повече балсама става твърд като камък и няма шанс да се нанесе на устните, а ако е малко восъка балсама става течен и пак не е удобно да се нанася :)
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Дали е възможно да си направя домашен балсам за устни?

Мнениеот Jully » 15 Май 2015, 09:35

Това ще го пробвам обаче! :) Особено за децата бих им направила по един такъв крем за устните, дъщеря ми ще е много щастлива! :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron