Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот S_Milenska » 19 Юли 2015, 10:01

Kaya написа:Момичета и момчета, знаете - всичко е джинджифил, наистина вече стана нарицателно ползването на джинджифила, но наистина е супер подправка и изключително много помага за подсилването на имунитета.

Джинджифила на прах има доста странен вкус обаче, аз не го харесвам!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Kremiliya » 12 Май 2016, 10:46

Знаете ли нещо за сиропа от бъз, в момента е огромен хит между родителите и се дава масово за децата. Как се прави и какви дози се дава и имате ли лични наблюдения?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот mamina » 12 Май 2016, 14:36

Бъзът го ползвам само изсушен и си правя чай от него, смесен с липов цвят и жълт кантарион. Помага при кашлица много. На сироп никога не съм го ползвала, майката на моя приятелка прави такъв и веднъж ми даде да го опитам. Има много свеж и лек вкус.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Kaya » 13 Юни 2016, 13:30

mamina написа:Бъзът го ползвам само изсушен и си правя чай от него, смесен с липов цвят и жълт кантарион. Помага при кашлица много. На сироп никога не съм го ползвала, майката на моя приятелка прави такъв и веднъж ми даде да го опитам. Има много свеж и лек вкус.

Аз съм опитвала но от плода и е адски силен и сладък вкуса. :) Явно ти си пробвала от цветята. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот roksana » 13 Юни 2016, 13:49

Всяка сутрин си правя мед, лимон и вода и го пия на гладно. За мен е незаменима тази комбинация.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Rali_hr » 14 Юни 2016, 10:56

roksana написа:Всяка сутрин си правя мед, лимон и вода и го пия на гладно. За мен е незаменима тази комбинация.

Това не се ли ползва за отслабване? :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот roksana » 14 Юни 2016, 11:31

Rali_hr написа:
roksana написа:Всяка сутрин си правя мед, лимон и вода и го пия на гладно. За мен е незаменима тази комбинация.

Това не се ли ползва за отслабване? :)


Ами не знам, аз не го ползвам за това, защото нямам нужда от отслабване. Чувствам се много тонизирана и ми действа добре.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Kremiliya » 29 Юни 2016, 13:52

Доста жени го ползватне само за отслабване, ами и за подобряването на перисталтиката. ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Elica » 23 Мар 2017, 11:50

Една година всяка сутрин на излизане хапвах по една лъжица мед, наистина ако щете вярвайте, имаше невероятен ефект.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот vanessa_ » 23 Мар 2017, 15:09

Elica написа:Една година всяка сутрин на излизане хапвах по една лъжица мед, наистина ако щете вярвайте, имаше невероятен ефект.

Наистина ли е било достатъчно? Много често се говори, че меда е голяма работа, но аз не го намирам така и мисля, че е по-скоро плацебо ефект.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron