Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот julianne » 22 Окт 2014, 10:50

От няколко зими насам използвам за засилване на имунната система джинджифил, мед и лимон, евентуално канела
ginger.jpg
ginger.jpg (10 KiB) Прегледано 2560 пъти
нямам по-любим лек, но за съжаление сега ми казаха, че не мога повече да приемам джинджифил по време на бременността!

В момента има много сезонни плодове, които биха могли да се използват за засилване на имунната система, но по-късно през зимата не зная как ще се справя, а имам огромен страх от това да не би да се разболея :!: Мисля си, че е възможно и с други смеси да засиля имунитета си, но не смея да експериментирам, искам нещо наистина ефикасно! :!: :!:

Смятам, че всеки забърква някакви смеси, дори и такива без джинджифил, :idea: за да засили имунната си система и искрено се надявам да споделите вашите!
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот dessiblond » 22 Окт 2014, 10:55

Аз си правя един бъркоч, който не съм сигурна дали е добре да се приема от бременни, предполагам няма да свърши много добра работа, но ти решаваш - един жълтък го разбивам със сока на един лимон или портокал, след което го прибавям към почти килограм мед, получава се добра комбинация, от която ям само по една супена лъжица сутрин, но когато усетя, че започвам да настивам ям сутрин и вечер!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот vivka » 23 Окт 2014, 17:04

julianne написа:От няколко зими насам използвам за засилване на имунната система джинджифил, мед и лимон, евентуално канела
ginger.jpg
нямам по-любим лек, но за съжаление сега ми казаха, че не мога повече да приемам джинджифил по време на бременността!

В момента има много сезонни плодове, които биха могли да се използват за засилване на имунната система, но по-късно през зимата не зная как ще се справя, а имам огромен страх от това да не би да се разболея :!: Мисля си, че е възможно и с други смеси да засиля имунитета си, но не смея да експериментирам, искам нещо наистина ефикасно! :!: :!:

Смятам, че всеки забърква някакви смеси, дори и такива без джинджифил, :idea: за да засили имунната си система и искрено се надявам да споделите вашите!

Преди две години имах сериозен здравословен проблем.Изписаха ми имуностимуланти,но за мен се оказа доста скъпо лечение.И невъзможно.А силите ми просто се изчерпваха.Открих рецепта,която ми се стори подходяща.Вече две години/макар,че се препоръчва да се прилага само по един месец в годината/ ползвам тази рецепта.Постепенно състоянието ми се подобри.Рецептата е :Смесват се 100 грама лимонов сок,50 мл.зехтин/качествен/,1 непълна ч.ч.настърган джинджифил и 200 гр.натурален пчелен мед.С тази рецепта се подобрява не само имунитета.Тя подобрява дейността на стомашно чревния тракт,метаболизма и съответно спомага за намаляване на телесното тегло.Имаше и други плюсове,за които прочетох и се убедих в ефикасността й.Впрочем направих си един извод:при лечението с природни средства се изисква време и постоянство.Резултатите не са светкавични,но пък са много добри.Естествено,лечението с тази смес предприех след като уточних проблема при лекар.
vivka
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2014, 04:44

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот borkova » 24 Окт 2014, 10:40

:o :o не зная за какво време се према количеството, което се приготвя, но този джинджифил ми изглежда страшно много, сигурно си поналютява доста, въпреки това бих я използвала, но как се приема :? сутрин, обед, вечер?
Относно това колко пъти в годината да се прави, един месец ми се струва прекалено кратък период, като за веднъж в годината, не смятам, че би навредил и по-често прием, има хора, които подобни смеси пият постоянно :? естествено на здрав стомах :!:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2014, 13:17

Скоро научих за един начин да се "пресекат" отрано възможни простудни болести, издълбава се черна ряпа и се слага 1 кристалче небет шекер,пие се всяка сутрин на гладно сокът,който е пуснала ряпата. Издълбава се отново мъничко и се слага ново кристалче, наистина става много сладко, но е ефикасно, на няколко пъти успях така да спра хремата при детето, а иначе аз ползвам клеева тинктура за себе си и семейството си, но смятам,че при бременност най-добрият вариант е да се ядат плодове и зеленчуци според сезона,а не да се експериментира,дори и с билки, най-добре се консултирайте с лекуващия ви лекар или хомеопат. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Lollipop » 28 Ное 2014, 10:24

Ние у нас не пием много смеси, да ви кажа честно, само при проблем. Иначе караме на принципа по лъжица мед всяка сутрин и така ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Krum » 10 Дек 2014, 13:04

Не смесвам нищо, правя си ударни дори на витамини - т.е. си изцеждам много плодове и зеленчуци и пия сок ежедневно! :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот S_Milenska » 15 Яну 2015, 13:42

Ами вие сте ги дали на снимката - мед, джинджифил :) Те са неизменна част от подсилването на имунитета.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Rali_hr » 15 Яну 2015, 14:00

Аз да ви кажа не правя никакви смеси, караме на свежи плодове и зеленчуци, всяка вечер ядем салата, ежедневно си правим сок и така, докарваме го на живи витамини, понякога слагам по лъжичка мед в сока. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кои са най-ефикасните смеси, които сте опитвали да правите вкъщи за засилване на имунната система?

Мнениеот Kaya » 23 Фев 2015, 12:30

Момичета и момчета, знаете - всичко е джинджифил, наистина вече стана нарицателно ползването на джинджифила, но наистина е супер подправка и изключително много помага за подсилването на имунитета.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта