Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот LaCoquine » 23 Окт 2014, 15:52

Ужасявам се всеки път, когато видя или чуя да тече безпричинно вода, без значение дали се е повредило нещо или просто някой не е спрял чешмата докато си мие зъбите :evil: :evil: :evil:
Просто е почти задължително в такива моменти да ми излезе такава картина пред очите
save-water.jpg
save-water.jpg (11.41 KiB) Прегледано 1767 пъти
От друга страна в града водата е доста по-скъпа в сравнение с други градове, в които съм живяла и това ме кара да се изнервям още повече :evil:

Горе-долу съм успяла за сега да науча семейството, включително и мъжа ми, че трябва да се спира водата, където и да се намираш, дори и на градските чешмички :!: :!:

Въпреки всичко не можем на месец тричленно семейство да изразходим по-малко от 14 кубика, горе-долу там се движи, а на мен ми се вижда доста :shock:
По какъв начин се съобразявате във вашето семейство с харченето на вода вкъщи :roll: и най-вече какви са начините, които сте открили за пестене на вода вкъщи :?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Ginger » 23 Окт 2014, 15:55

Двамата с мъжа ми не стоим много под душа, гледам да спестявам от вода като не пускам съдомиялната често или пък пералнята, т.е. гледам да са пълни, когато ги пускам :!: :!: :!:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Harmony » 27 Окт 2014, 13:20

Не смятам, че мога да променя нещо драстично в домакинството си, за да спестим повече вода. Разбира се, спираме водата докато се къпем или мием зъбите, но до там, за съжаление твърде много от ежедневните ни нужди са обвързани с харченето на вода. И по никакъв начин не смятам, че ако двама души се къпят заедно биха спестили повече вода :!: според мен си е жива заблуда! :!:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Rali_hr » 24 Ное 2014, 17:40

Ще ми се да не се съобразявам, но се налага да го правя, няма как. Загасям винаги лампите, гледам максимално много хора да се изкъпем с един стоплен бойлер вода, пестя от всичко, което мога.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот sofi_black » 31 Окт 2016, 17:54

С един бойлер как ще се изкъпят максимум хора. Дори и да искат и трима не могат да се изкъпят. И аз гледам да не разхищаваме вкъщи, но ако ти го правиш, другия няма да се съобрази, а защо постоянно да стават кавги?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Malina » 01 Ное 2016, 11:38

Не съм много пестелива, у нас не харчим много вода, къпем се бързо ( не знам що някой спира водата, докато се къпе???), и успяваме засега с един бойлер да се изкъпем и двамата и има топла вода и да измия чиниите. :roll: Рядко се бавя в банята. Относно миенето на чиниите, там не съм пестелива, не мога да спирам водата постоянно и да я пускам. Нямаме повече от 6-7 кубика месечно вода.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Elica » 01 Ное 2016, 12:08

sofi_black написа:С един бойлер как ще се изкъпят максимум хора. Дори и да искат и трима не могат да се изкъпят. И аз гледам да не разхищаваме вкъщи, но ако ти го правиш, другия няма да се съобрази, а защо постоянно да стават кавги?

Какво значи как ще се изкъпят максимум хора, ако хората се къпят набързо може и 3ма да се изкъпят, ние лятото успяваме и 4-ма да си ударим душ набързо.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот Kaya » 01 Ное 2016, 14:01

Старая се да я пестя, но не ми се получава винаги, да не кажа - никога. :mrgreen: Уж все гледам да спирам водата и т.н. но няма как, постоянно някой мие нещо, пуска водата в тоалетната.. не мога да кажа, че сме голям пример в пестенето на водата, за съжаление.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот red_eyes » 04 Ное 2016, 14:47

Elica написа:
sofi_black написа:С един бойлер как ще се изкъпят максимум хора. Дори и да искат и трима не могат да се изкъпят. И аз гледам да не разхищаваме вкъщи, но ако ти го правиш, другия няма да се съобрази, а защо постоянно да стават кавги?

Какво значи как ще се изкъпят максимум хора, ако хората се къпят набързо може и 3ма да се изкъпят, ние лятото успяваме и 4-ма да си ударим душ набързо.


Лятото е друго, можеш и с хладка вода да си вземеш душ. Но точно лятото е най-голямото потребление на вода, защото човек се поти и по-често се къпе, пере.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Съобразявате ли се с харченето на вода вкъщи, а как пестите от нея?

Мнениеот kauda » 04 Ное 2016, 15:49

Ако пестиш, пестиш целогодишно, ако не го правиш не се случва изобщо, като цяло това е логиката.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта