Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот nadqta » 29 Окт 2014, 11:44

Здравейте, домакини, пиша ви понеже от вчера нещо ме възмути и впечатли и днес реших да го споделя с вас!

Вчера прочетох за този начин за почистване на килима и връщането на истинските му цветове - със зеле :o Много мразя да разхищавам храна, а това е един много успешен начин за разхищаване на зеле, поне според мен! :roll:

Не мога да си представя, че тази зелка
DSC_6043.jpg
DSC_6043.jpg (27.62 KiB) Прегледано 1013 пъти
няма да я нарежа на салатка за семейството ми, а ще търкам килима с нея :roll: Разбирам екологичната страна на нещата и все пак мисля, че ще е прекалено!

От друга страна бих опитала, ако зная, че зелето наистина ще почисти и върне цветовете на килима, такива каквито са били, но съм песимистично настроена :| Надявам се да има такива от вас, които да са изпробвали този начин за почистване на килима със зеле и да сподели :roll:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот donni » 29 Окт 2014, 11:49

Килимите, освен след пролетното почистване, когато ги давам на фирма, за да ги изпере, съм ги почиствала само с един единствен препарат. Не мога да кажа, че върши кой знае каква работа, защото се събира наистина много боклук в тях, но със сигурност освежава.
Зелето и на мен не ми се вярва да чисти кой знае колко, а да възвръща цветовете - още по-малко, но е интересен експеримент :D
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот nadqta » 31 Окт 2014, 14:33

Представете си картинката, напролет всички изнасят да тупат килимите пред блока ще хвърчат изсъхнали зелки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: Ами не, със сигурност не бих опитала подобно нещо, представяте ли си като започнат да се развалят тези листа (понеже не всичко може да се изсмуче) на какво ще замирише - зеленчуков магазин :D :D :D Луди хора, с още по-луди предложения :!:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот annydance » 05 Ное 2014, 16:53

Луди ли сте, как ще хабите храната за подобна глупост, мисля, че е меко казано налудничаво някой да си помисли, че ще може да изчисти килима или да му върне цвета със зелка :mrgreen: :mrgreen:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот Rali_hr » 24 Ное 2014, 17:40

Честно да си кажа няма да пробвам, сега има толкова добри перални за килими, че ми е по-лесно да си закарам килима там и да го почистят професионално.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот Andrey » 28 Ное 2014, 12:56

Не, зелето го предпочитам на салата :mrgreen: Макар че ако действа при третирането на някое малко бързо петно - що пък да не пробвам. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот Elica » 04 Дек 2014, 16:41

Дали може да стане наистина, вижда ми се невъзможно, пък и ще ми е жал за зелето :mrgreen: :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот Snejna » 04 Мар 2015, 13:43

Не бих си търкала килима със зеле да си призная, по-скоро бих си го търкала с обезмаслител :P
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот Lollipop » 05 Мар 2015, 12:25

Не бих седнал да си търкам килима със зеле, а ако стане по-зле, а туко виж някой реши да пробва с червено зеле. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Почистване на килима със зеле, бихте ли опитали и смятате ли, че ще има ефект?

Мнениеот Kaya » 05 Мар 2015, 13:08

То както боядисва това червено зеле може да стане доста забавно, но ако килима е виолетов може да помогне ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта