С какви природни начини мога да спра кърмата? Вие по кой начин прекратихте кърменето?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

С какви природни начини мога да спра кърмата? Вие по кой начин прекратихте кърменето?

Мнениеот Mauritius » 29 Окт 2014, 15:06

Вече година кърмя малкия и ми е време да спра. Неприятно е, че започнахме малко от малко да го отбивам, но трябва да намаля и количеството на кърмата.

Чувала съм, че с природни съставки може да стане това, но не знам какви билки ще са полезни и в същото време няма да се отразят върху качеството на кърмата. Обичам чувството, когато го кърмя, но е време да прекратим това
181748813.jpg
181748813.jpg (4.7 KiB) Прегледано 4313 пъти
До колко зная има хормонални препарати, които са доста драстични, като мерки и в никой случай не искам да приемам нещо такова. Затова и търся други начини, при вас как се получиха нещата, от само себе си ли намаля кърмата и се наложи по други начини (включително и природни да я спрете) :?

Надявам се скоро да има отзиви, тъй като скоро чувствам, че това ще се превърне в проблем :| Какви чайове, например, могат да бъдат от помощ за това :?
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: С какви природни начини мога да спра кърмата? Вие по кой начин прекратихте кърменето?

Мнениеот веселказасмяна » 29 Окт 2014, 15:10

Аз нямах проблеми със спирането, тъй като по едно време спря от само себе си, но моята приятелка пиеше градински чай - салвия и от нея зная, че това е един от най-ефективните начини, пиеше по 4-5 чаши на ден, като вечер преди лягане задължително си оставяше една доза :!: :!:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: С какви природни начини мога да спра кърмата? Вие по кой начин прекратихте кърменето?

Мнениеот yonko » 11 Ное 2014, 18:04

Шуслерова сол № 10.
Не препоръчвам да я вземате докато все още кърмите детето обаче. (Лично мнение, презастраховане)

Има и едно хомеопатично лекарство, което в определена потенция също има подобен ефект. Не ми се влиза в подробности, за да не предизвикам вълна от неконтролирания му прием "за да не ми увиснат гърдите".

И не забравяйте за консултацията при специалист!
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: С какви природни начини мога да спра кърмата? Вие по кой начин прекратихте кърменето?

Мнениеот lussy » 12 Ное 2014, 12:18

И аз съм чувала, че салвията е едно от най-ефикасните неща, които можеш да пиеш, знаех и за други билки, но за градинския чай съм повече от сигурна :!:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: С какви природни начини мога да спра кърмата? Вие по кой начин прекратихте кърменето?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2014, 17:36

Не съм чувала досега за подобни отвари, но гледам, че има ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: С какви природни начини мога да спра кърмата? Вие по кой начин прекратихте кърменето?

Мнениеот Ginger » 11 Окт 2016, 16:07

Чувал съм за налагане на гърдите с камфоров прах, слага се върху марля и после върху гърдите да постои доста.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта