Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот nadqta » 31 Окт 2014, 14:40

Адски много обичам сандвич с фалафел, любимия ми джънк :idea: :idea: Добре де признавам си като човек и аз обичам да ям такива неща, не съм извънземно :mrgreen: :mrgreen:

Последният път, когато ми направиха сандвич открих в него и месо, затова предпочитам да не купувам повече, а да си правя сама домашни сандвичи с фалафел :idea: :idea: Не зная дали някой може да устои на подобно нещо,
images.jpg
images.jpg (12.87 KiB) Прегледано 1281 пъти
защото аз не мога :D :D затова ми трябва рецепта, по която да се опитам да сътворя домашен сандвич с фалафел :idea:
Също имам опасения, че няма да се справя и с направата на арабската питка, може ли някой да помогне с рецепта за тези две неща :?
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот magda » 31 Окт 2014, 14:46

Основното при фалафела е нахут и булгур, но нямам идея за съотношението, чувала съм, че освен тези арабските фалафелчета има и гръцки, но не зная по какво се различават, а мисля си, че арабските питки много приличат на чапатите и печеш на тиган :!:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот Kremiliya » 25 Ное 2014, 11:07

Аз пък знам, че фалафела си е просто с нахут, няма булгур, има различни рецепти, аз никога не съм правила, но имам в тефтера записана рецепта :lol:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот Rali_hr » 03 Дек 2014, 12:51

Оо, каква апетитна снимка, огладнях направо! :) Никога не съм яла фалафел, а съм чувала, че е страшно вкусен, приемам го за моя грешка ;))) Мисля, че по-голяма тайна на такива тип дюнери е в соса ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот Bambaa » 03 Дек 2014, 13:14

Rali_hr написа:Оо, каква апетитна снимка, огладнях направо! :) Никога не съм яла фалафел, а съм чувала, че е страшно вкусен, приемам го за моя грешка ;))) Мисля, че по-голяма тайна на такива тип дюнери е в соса ;)

Ооо да, определено всичко е в соса :!: :!: :!: :lol: Давали са ни като бонус само кюфтенца фалафел, но не много вкусно, дори е сухо, предполагам зависи доста от начина на приготвяне, просто соса разгръща вкуса на самия фалафел! :D
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот Rali_hr » 04 Дек 2014, 13:31

Bambaa написа:
Rali_hr написа:Оо, каква апетитна снимка, огладнях направо! :) Никога не съм яла фалафел, а съм чувала, че е страшно вкусен, приемам го за моя грешка ;))) Мисля, че по-голяма тайна на такива тип дюнери е в соса ;)

Ооо да, определено всичко е в соса :!: :!: :!: :lol: Давали са ни като бонус само кюфтенца фалафел, но не много вкусно, дори е сухо, предполагам зависи доста от начина на приготвяне, просто соса разгръща вкуса на самия фалафел! :D

мхм, мхм ;) аз не съм почитателка на дюнерите, точно пък заради соса, макар че обичам такъв тип млечно-чеснови сосове, което е много странно. Но пък фалафел не съм яла, напоследък стана популярен и се продава по разни дюнерджийници но не съм вземала ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот Slavena » 13 Яну 2015, 11:33

Няма да е трудно да си го направите сами, сосът само не знам как се прави да е толкова неприятно миризлив.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот Elica » 13 Яну 2015, 12:42

Много обичам фалафел, скоро обаче не съм си правила, страхотни кюфтенца са това.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот Andrey » 13 Яну 2015, 15:09

Никога не съм правил домашен фалафел, даже не съм си вземал по магазините :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Сандвич с домашен фалафел – помогнете да сътворя!

Мнениеот Elica » 07 Юли 2015, 12:26

Аз се пробвах да направя, но много ми се разпадаше, дали проблемът е, че не изчаках да истине, както при картофените кюфтета правя?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта