Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот borkova » 31 Окт 2014, 16:31

Много обичам да използвам новички хавлии докато са меки и пухкави. Гадното е, че много бързо се захабяват, а не са малка инвестиция.

Купувам що-годе хубав омекотител, но не може да ги направи такива, каквито искам или поне не толкова меки като тези! :idea:
colored-cotton-towels.jpg
colored-cotton-towels.jpg (21.23 KiB) Прегледано 3797 пъти
Чувала съм едно време от домакини, че слагат нещо във водата и така всички дрехи ставали по-меки, но не съм запомнила какво точно трябва да се прибави :?

Правили ли сте опити да се опитате да направите хавлиите, които вече сте използвали по-меки и как го постигате така че да има ефект :?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот LaCoquine » 31 Окт 2014, 16:38

Мисля, че така ставеше номера :arrow: трябва да ги преплакнеш с оцет разтворен във вода, но нямам идея за съотношението :?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот lini_leni » 31 Окт 2014, 17:48

Само с едно изплакване няма как да ни се получат добре нещата, поне няколко часа трябва да постоят в такъв р-р на оцет и вода, за да станат меки :idea: :idea:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот Lollipop » 25 Ное 2014, 14:47

За щастие в наши дни ползването на сушилня омекотява дрехите, но не всеки я има и аз съм любопитна за начин, който ще е ефикасен. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот Bambaa » 15 Юли 2016, 17:02

Lollipop написа:За щастие в наши дни ползването на сушилня омекотява дрехите, но не всеки я има и аз съм любопитна за начин, който ще е ефикасен. :roll:


Мислех, че със сушилнята не може да се постигне този ефект. В прането като се сложи омекотител и се получава, но и материята на хавлията е важна.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Юли 2016, 14:12

Bambaa написа:
Lollipop написа:За щастие в наши дни ползването на сушилня омекотява дрехите, но не всеки я има и аз съм любопитна за начин, който ще е ефикасен. :roll:


Мислех, че със сушилнята не може да се постигне този ефект. В прането като се сложи омекотител и се получава, но и материята на хавлията е важна.

Точно със сушилнята стават дрехите много меки, точно както сме ги купили. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот страстоцвет » 19 Дек 2016, 14:48

После с тоя оцет, няма ли да смърдят на умирачка направо? По-добре в сушилня, ако нямате, ще се примирите, че не са меки. :lol:
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот Kaya » 19 Дек 2016, 15:41

Четох съвета с оцета и ми звучи много интересно, ще пробвам, туко виж се получи, особено за хавлиите за лице, с кеф бих им се радвала, ако са по-меки.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот Lilly_milly » 19 Дек 2016, 16:46

За да не се усеща оцета, трябва да е по-малко оцета сигурно. Иначе неприятна работа - голям праз, че ти е мека хавлията, като ти дъха на вкиснато. :mrgreen:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Можем ли да направим вече използваните хавлии по-меки?

Мнениеот Simona1 » 13 Мар 2017, 12:39

Че то кой не обича меки кърпи хаха. Аз ползвам Еко топки за пране и колкото и не да ми се вярваше наистина има ефект. Кърпите и всичките дрехи са доса по-меки от преди. Доволна съм от продукта пък и за тези цена няма как да се оплаквам. Препоръчвам го на всеки, който иска по-меки дрехи, обещавам Ви ще заобичате този продукт ! :cheerleaderkid:
Simona1
 
Мнения: 14
Регистриран на: 13 Мар 2017, 11:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта