Как се почистват златните бижута, като сребърните ли?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Как се почистват златните бижута, като сребърните ли?

Мнениеот dejavu » 03 Ное 2014, 14:51

Имате ли идея как мога да почистя златните бижута и дали мога да рискувам да ги почиствам така, както сребърните :? :?

Сетих се за това вчера, понеже ни предстои да ходим на едно по-официално събитие и по този повод реших да проверя какви златни бижута имам. :idea: Открих кръстен, който се оказа, че съм забравила, въпреки че ми е много любим, отдавна не съм го слагала понеже е доста замърсен и ми се иска да го почистя, но не зная как да се справя със златните бижута.
Пръстена прилича доста на този в средата
goldjewelry.jpg
goldjewelry.jpg (18.66 KiB) Прегледано 2439 пъти
има разни окраски по него и не знам с какво мога да махна замърсяванията по тях!
Иска ми се някой който е опитал да ми даде съвет как да премахна замърсяванията по златните бижута и дали почистването става така, както при сребърните, тъй като трябва да почистя и гривната и колието си, :idea: иначе грозно биха се различавали по мое мнение! :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как се почистват златните бижута, като сребърните ли?

Мнениеот zheleva212 » 03 Ное 2014, 14:54

Защо не го занесеш на бижутер, там ще ти го почистят прекрасно, ако пък не искаш да го оставяш, до колкото си спомням се продаваха разни пасти със същата цел - за почистване :idea:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как се почистват златните бижута, като сребърните ли?

Мнениеот Грохот » 05 Ное 2014, 13:45

Имам малко златни бижута, но ги нося рядко, затова ги и почиствам рядко, точно както среброто, не съм видяла някакъв негативен ефект до сега върху тях :roll:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Как се почистват златните бижута, като сребърните ли?

Мнениеот Krum » 28 Ное 2014, 14:10

На бижутер чистят много добре, но пък и като сребърните не е проблем.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как се почистват златните бижута, като сребърните ли?

Мнениеот iwoni » 13 Май 2016, 14:54

Аз ги почиствам с вода и разтворен в нея препарат за съдове. С парцалче или мека четчица ги минават и се получава.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron