Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот Harmony » 06 Ное 2014, 11:35

Четох, че е създаден сайт, в който вече може да публикуваш снимки на нарушения и по този начин да сигнализираш Агенцията по храните :idea:

На мен ми изглежда супер идеята, понеже май това е по-достъпният начин, хората да сигнализират какво не е както трябва. :idea: Разбира се, всичко остава в ръцете на Агенцията по храните, въпреки че реално ти ще можеш да разбереш какво е развитието на действието по подадения сигнал от теб, :idea: което мисля, че е нещо съвсем ново за страната ни :!: :roll:

Сега се съмнявам Агенцията по храните да имат, кой знае каква работа по подадени сигнали и едва ли са по цял ден така,
300.jpg
300.jpg (14.82 KiB) Прегледано 1175 пъти
но от друга страна вината си е наша и ние не упражняваме гражданския контрол, на който имаме право и в момента. Само можем да се надяваме, че повечето хора ще използват по-рационално смартфоните си :idea: :D

Вие бихте ли се възползва ли от правото си да упражните граждански контрол върху храните, както и при нарушения в заведения :roll: или смятате, че нищо няма да бъде направено и няма смисъл да се хабите :evil:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот dejavu » 06 Ное 2014, 11:40

Да, ако стана свидетел на нарушения, разбира се, че бих сигнализирала, нали за това съзнание на гражданите става въпрос постоянно, което трябва да имаме, но за съжаление в повечето случаи си остава само на приказка :(
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот Mauritius » 10 Ное 2014, 12:37

По-скоро ми е интересно, кой не би упражнил правото си на граждански контрол. а и като се има предвид какви сме злобили българите, смятам, че ще жъне голям успех, въпреки че по-възрастните хора една ли ще се справят лесно с тази задача :!:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот black » 10 Май 2016, 12:43

Идеята ми се струва супер. Даже още по-добре би било, ако се прилага снимка и информация продукта на коя фирма е и от къде е закупен. Така ще си помислят дали ще пробутват некачествена и развалена храна. Не са малко сигналите, които хората пускатдо Агенцията по храните, вече не се церемонят, когато попаднат на некачествени продукти и уведомяват и медиите. То влизането в новините май само върши работа.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот Enjis » 18 Окт 2016, 11:46

Супер е идеята, даже трябва да е задължително и наистина да не се церемоним да подаваме сигнали.
Аз лично смятам, че не само за храните, но и за всяка нередност трябва да се сигнализира, защото наистина абсурдите станаха прекалено много в нашата страна. Трябва да сме будни!
Enjis
 
Мнения: 45
Регистриран на: 18 Окт 2016, 08:53

Re: Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот Rali_hr » 18 Окт 2016, 12:37

Дали ще се промени нещо и ще се вземе под внимание, въпреки сигналите? Сега в интернет се въртят множество снимки на безплатните училищни закуски във Варна и са под всякаква критика, ужасни и последното, което може да се каже за тях здравословни. Дали подобен сайт би помогнал? Съмнявам се.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот Snejna » 18 Окт 2016, 14:24

Не съм чувала да има такъв сайт, нито да функционира нормално и правилно. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Дек 2016, 13:10

Ако имав ъзмжоност, бих си казала какво ми харсва и какво - не. Само че на кой му пука с какво се хранят простите хора, че да даде такава възможност.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот penny » 29 Дек 2016, 13:25

Аз мисля, че всяко нещо, което се разгласява, има ефект. Сега като пускат хората из фейсбук и други сайтове разни нередности и оплаквания, веднага се вземат мерки. Които вярно, че са малко след дъжд качулка. Но поне хората виждат какво да избягват като наблюдават какво се качва и пише.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Бихте ли се възползвали от правото си да упражните граждански контрол върху храните?

Мнениеот Локумът » 29 Дек 2016, 14:41

penny написа:Аз мисля, че всяко нещо, което се разгласява, има ефект. Сега като пускат хората из фейсбук и други сайтове разни нередности и оплаквания, веднага се вземат мерки. Които вярно, че са малко след дъжд качулка. Но поне хората виждат какво да избягват като наблюдават какво се качва и пише.

Не се ли лае малко срещу вятъра във фейсбук,... с тея описания "сподели ако не си съгласен"... кви са тея глупости. Ниес ме силни драскачи.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron