Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот S_Milenska » 03 Апр 2015, 11:14

Snejna написа:Всички се изнервяме понякога и го изкарваме върху най-невинния - именно детето. Не бива да се правим на света вода, да си признаем. Но мисля, че общото настроение и мир в къщата са от значение дали прибираме детето си с усмивка или не. :roll:


Така е, ако вкъщи се караме, не искаме да се прибираме и имаме купища проблеми, то е логично да прибираме детето си отегчени и с досада. :|
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Kaya » 16 Мар 2017, 11:06

Все пак детето не е виновно, ако родителите имат някакви проблеми. Не разбирам как може да има хора, които постоянно намират повод да се скарат на децата си, да понякога сме по-изнервени и се караме, но има такива, които сякаш постоянно са изнервени и изобщо не се радват на децата си.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Rali_hr » 16 Мар 2017, 15:20

Може би се дължи на стрес на работата, на досада, понякога ни прикипява. Аз съм изнервена, когато повтарям едно и също и никой не иска да ме отрази и да послуша това, което му казвам. тогава ми прикипява и може би звуча ужасно на страничните родители, които са само наблюдатели на случващото се.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот fawla » 16 Мар 2017, 16:58

Rali_hr написа:Може би се дължи на стрес на работата, на досада, понякога ни прикипява. Аз съм изнервена, когато повтарям едно и също и никой не иска да ме отрази и да послуша това, което му казвам. тогава ми прикипява и може би звуча ужасно на страничните родители, които са само наблюдатели на случващото се.

Мисля, че вече прави впечатление, когато това е системно и постоянно, а не когато е единични или дори 3-4-5 случая, но има хора, които винаги са намръщени и сякаш с досада гледат на децата си, просто не желаят да бъдат занимавани.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Мар 2017, 20:51

Не мога да ги определя като тип чак. Всеки си има своите моменти и се чувства зле или не в настроение. Не трябва много да съдим хората, сега ако става въпрос за агресия е нещо съвсем различно, тогава можем да се сърдим.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Апр 2017, 21:09

Според мен тези, които са много изморени, много стресира и от работата си, тези с по-малко възможности също да речем... смятам, че хората трябвя да са по-спокойни към децата си, защото те с нищо не са им виновни за техноте проблеми най-често в работата.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот m0n4eto » 18 Апр 2017, 18:09

мен много ме напрягат изнервени хора.. сякаш пръскат стрес върху мен. и за най-малкото изпадат в истерии и един негативизъм, едно чудо. Абе по-леко трябва да го караме, каквото и да ни се случва.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Апр 2017, 20:29

m0n4eto написа:мен много ме напрягат изнервени хора.. сякаш пръскат стрес върху мен. и за най-малкото изпадат в истерии и един негативизъм, едно чудо. Абе по-леко трябва да го караме, каквото и да ни се случва.

Монче, толкова съм съгласна с теб! Почивните дни решихме да боядисваме яйца с невероятно готина приятелка, но тя правеше нещата под огромен стрес, направо психясвахме всички около нея. :???: Много конфузно ми стана. А какво ли остава за едно дете, да е с такива изнервени родители и това да го изпитва постоянно на гърба си? Направо действа разболяващо!
А друго, което ми се случи преди часове, докато след училище играхме на площадката. Една майка дойде на видима възраст около 40-те, това го подчертавам, защото казват, че с годините стават по-улегнали, по-търпеливи родителите. Въпросната жена беше с 2 годишно дете. То имаше пълна свобода да обикаля площадката, да ходи към улицата (разбира се, тя го викаше, но супер спокойно, без истерии), детето често беше губено от поглед и тя се питаше къде е, като два пъти й съдействах с намирането. Ето на това казвам аз спокоен родител! Възхитих й се, за мен беше неразумна, но явно нито беше изнервена от нещо, нито изглеждаше като жена, която би се скарала. :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Guppy » 12 Май 2017, 15:04

За мен това не е родител, който трябва да е за пример, как може да си губи детето и т.н. Това е родител, който е безотоговорен. Малко стряскане и изнервеност не пречат !
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Забелязали ли сте кой тип родители са по-изнервени, а намирате ли причината?

Мнениеот Kaya » 05 Юни 2017, 14:40

Пчела, това за което ти говориш може би е някаква висша форма на спокойствие от страна на родителите, сигурно детето ще расте по-спокойно от всяко едно друго, следкато в такива рискови ситуации то бива оставяно спокойно да се оправя, така да се каже. За мен обаче това е безотговорност, защото белите стават по веднъж. Ако беше мое дете бих била наблизо, ако ще и да бъде обвинена за много изнервена. Хубаво и важното е, да знаем кога си струва да се скараме и кога си струва да преглътнем, да се успокоим. Не знам дали има значение как сме пораснали, , но начина на живот, характера, всичко това определя дали ще сме по-изнервени. Децата обаче попиват от държанието на възрастните.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron