Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот m.vulev » 07 Ное 2014, 13:53

Жена ми държи да ражда със секцио. :x Започнах да чета доста, понеже се притеснявам много от тези касапници, но попаднах на новина, в която пишеше нещо, което ме притесни в пъти повече от това, че ще я режат! :o

В статията пишеше, че има възможност детето да се роди аутист, ако се подложи на секцио. :idea: Доста съм притеснен, затова не знам как да я разубедя, че това не е най-добрият вариант за раждане, ама какво знам аз, нали съм мъж! :evil:
images.jpg
images.jpg (11.91 KiB) Прегледано 2389 пъти

Не зная дали ще мога да я разубедя да не се подлага на секцио, :roll: но и не зная каква е вероятността бебето да се роди аутист. :?: Разбирам по приятелките й, че много жени се подлагат на секцио, но виждам и че децата аутисти стават все повече и съм безкрайно притеснен!

Надявам се някой да е по-информиран и да ми дадете някаква информация за опасността за бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио :!: :!: :!:
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот red_eyes » 07 Ное 2014, 13:57

Не смятам, че има опасност, секциото може и в последния момент да се окаже най-добрият вариант, ако е по лекарско предписание, но това инфо, което си чел смятам, че е заради по-големия брой жени, които раждат в по-късна възраст, това поне е установено, че възрастта на родителите има общо с аутизма и някои други заболявания, така че няма от какво да се притеснявате :!: :!:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот Kitty » 07 Ное 2014, 14:40

Няма такова нещо... Дори и нормално да роди, ако е генно заложено детето ще е аутист. Аз родих секцио по спешност, но при мен при всяко положение не можеше да родя нормално. При секциото някои се възстановяват по-бавно и трудно ( при мен го нямаше този проблем) и доколкото знам, ако искате да имате друго дете трябва да изчакате 2 години.
Kitty
 
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Мар 2013, 15:32

Re: Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот ivoblinc » 07 Ное 2014, 15:43

И моята жена роди секцио, но нямаше никакви проблеми още същия ден беше на крака и искаше да швъка навсякъде :D :D детето ни е здраво и не е имала проблеми с операцията, никога, така, че щом така ще се чувства по-спокойна, остави я тя да вземе решението, то си е за нея ;)
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот Anna Steele » 07 Ное 2014, 16:48

Не знам дали има пряка зависимост между секциото и аутизма, но раждането чрез операция трябва единствено да е по медицински причини.
Двете си деца съм родила секцио, възстанових се много бързо, но... Има едно голямо НО! Малката ми дъщеря е на 3 години и все още не говори, от ходенето по различни лекари и психолози се установи, че вероятна причина това да не се случва е усложнения по време на раждането й, а имено - кръвоизлив, който аз правя и нейното не бързо изваждане от утробата, което води до късно проплакване и спешна намеса на педиатричния екип...
Секциото е операция, коремна, доста тежка и не бива да бъде подценявана!
От друга страна естественото раждане подготвя детето за живота навън. Самият му преход до светлина започва да изгражда усещания в бебето.
Ако жена ви я страх от болката, проблема се решава със спинална или епидурална упойка.
Ако имах избор НИКОГА не бих родила секцио.
Успех на вас и жена ви и най-сладкия подарък на финала!
Anna Steele
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Окт 2014, 12:13

Re: Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот nadqta » 07 Ное 2014, 17:15

Anna Steele написа:Не знам дали има пряка зависимост между секциото и аутизма, но раждането чрез операция трябва единствено да е по медицински причини.
Двете си деца съм родила секцио, възстанових се много бързо, но... Има едно голямо НО! Малката ми дъщеря е на 3 години и все още не говори, от ходенето по различни лекари и психолози се установи, че вероятна причина това да не се случва е усложнения по време на раждането й, а имено - кръвоизлив, който аз правя и нейното не бързо изваждане от утробата, което води до късно проплакване и спешна намеса на педиатричния екип...
Секциото е операция, коремна, доста тежка и не бива да бъде подценявана!
От друга страна естественото раждане подготвя детето за живота навън. Самият му преход до светлина започва да изгражда усещания в бебето.
Ако жена ви я страх от болката, проблема се решава със спинална или епидурална упойка.
Ако имах избор НИКОГА не бих родила секцио.
Успех на вас и жена ви и най-сладкия подарък на финала!

Много се радвам, че има жени като Вас, като гледам как всички са луднали по раждането със сецио, чак ме е страх да си помисля, какви време ще доживея, когато дойде и моя момент, да не говорим за този при децата ни.
Дори скоро научих, че някои клиника в Западна Европа си имат правилото да израждат единствено и само със секцио, поради премерените рискове.
Аз не виждам какво премерено има в рисковете, но не бих родила по друг начин, различен от естествения, дори и без упойка, тъй като разбирам, че и там рисковете също не са добре премерени!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот Lucky Happyness » 10 Ное 2014, 11:12

Абе ти не си добре, драги!
Аз раждах нормално, 12 часа и накрая детето беше на кислород! Развива се нормално , но на 2г. и нещо още не говори! Никога няма да си простя, че не родих секцио, защото и аз се бях надъхала-нормално, та нормално! Остави, че се възтановявах почти 2! месеца след това! Така че, авторе, ако имаш акъл в главата няма да набиваш на жена си тъпотии!!!
Lucky Happyness
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Ное 2014, 11:06

Re: Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот Lollipop » 14 Ное 2014, 17:39

Lucky Happyness написа:Абе ти не си добре, драги!
Аз раждах нормално, 12 часа и накрая детето беше на кислород! Развива се нормално , но на 2г. и нещо още не говори! Никога няма да си простя, че не родих секцио, защото и аз се бях надъхала-нормално, та нормално! Остави, че се възтановявах почти 2! месеца след това! Така че, авторе, ако имаш акъл в главата няма да набиваш на жена си тъпотии!!!


Ако секциото е раждането за предпочитание, то тогава щеше да се нарича то нормалното, това е спор,който винаги има две страни. Детето ви може и по-късно да проговори, важното е всичко да му се развива нормално, а и една консултация с логопед не е сложна процедура, моят син проговори на 2г. 6м. с една-две думи,за около месец навакса и започна с изречения,до 3г. и половина вече говореше наравно с оостаналите деца. ;) Не е от раждането, и аз родих нормално, хехе :))) Раждането няма общо с това,което се случва по време на бременността, аутизма се определя далеч преди бебето да проплаче ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот Snejna » 09 Мар 2015, 15:28

Не мисля, че има нещо общо раждането и това, дали детето ще е аутист или не. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Има ли реална опасност бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио?

Мнениеот Doktoricata » 18 Мар 2015, 16:48

m.vulev написа:Жена ми държи да ражда със секцио. :x Започнах да чета доста, понеже се притеснявам много от тези касапници, но попаднах на новина, в която пишеше нещо, което ме притесни в пъти повече от това, че ще я режат! :o

В статията пишеше, че има възможност детето да се роди аутист, ако се подложи на секцио. :idea: Доста съм притеснен, затова не знам как да я разубедя, че това не е най-добрият вариант за раждане, ама какво знам аз, нали съм мъж! :evil:
images.jpg

Не зная дали ще мога да я разубедя да не се подлага на секцио, :roll: но и не зная каква е вероятността бебето да се роди аутист. :?: Разбирам по приятелките й, че много жени се подлагат на секцио, но виждам и че децата аутисти стават все повече и съм безкрайно притеснен!

Надявам се някой да е по-информиран и да ми дадете някаква информация за опасността за бебето да се роди аутист, ако жена ми се подложи на секцио :!: :!: :!:


Здравей, би ли дал линк към тази статия.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта