Какви постни пастети приготвяте?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот nadqta » 07 Ное 2014, 17:33

От няколко месеца отказах да ям месо, което е под формата на салам, в кутийка и подобни, съответно и от пастета, който ми беше страшно любима храна :!: :!: :!:

Пастетът непрекъснато, на всяко едно ядене присъстваше на трапезата ми,
Pate.jpg
Pate.jpg (22.91 KiB) Прегледано 2648 пъти
затова ми е толкова трудно да се откъсна от този си навик, а и не ми се искаше.

Та по този повод сега му търся постни алтернативи на пастета. :idea: Разбрах, че се прави от боб, но не зная дали ще ми хареса и не зная какъв трябва да е боба, :roll: май има бял, черен и шарен, ако не се лъжа :roll: Другото, от което чух, че се прави пастет е нахут, но и за него не съм сигурна :roll:

Какви алтернативи на месния пастет правите вие и коя от постните му версии смятате за най-вкусна?
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот веселказасмяна » 07 Ное 2014, 17:38

Смятам за най-вкусен бобения пастет, слагам да накисна от вечерта 2 чаени чаши боб, на следващия ден се сварява, след което се добавя лук, орехи, чесънче и зехтин и може подправки каквито ти харесат, пасираш си всичко, като орехите отделно и след това само ги смесваш, ако не ти харесва, може и без орехи да минеш ;) ;)
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Sophia.G » 07 Ное 2014, 21:50

По-хубав и вкусен пастет от хумус НЯМА!!!
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Kaya » 14 Ное 2014, 17:04

да и аз съм почитателка на хумуса, но също така обичам и пастет с боб, винаги обаче си спазвам моята измислена рецепта, варя, мачкам и овкусявам с подправки на вкус и зехтин ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот luchia@marco » 14 Ное 2014, 17:27

Kaya написа:да и аз съм почитателка на хумуса, но също така обичам и пастет с боб, винаги обаче си спазвам моята измислена рецепта, варя, мачкам и овкусявам с подправки на вкус и зехтин ;)

И моята основна рецепта е такава, понякога добавям булгур, ако имам, друг път слагам и настърган лук, ак съм в настроение да плача, просто стържа лук :D и така, но не мен ми допада повече бобения пастет от хумуса, казано честно, като и към двете добавям дооста къри! :D
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Kaya » 15 Ное 2014, 18:42

luchia@marco написа:
Kaya написа:да и аз съм почитателка на хумуса, но също така обичам и пастет с боб, винаги обаче си спазвам моята измислена рецепта, варя, мачкам и овкусявам с подправки на вкус и зехтин ;)

И моята основна рецепта е такава, понякога добавям булгур, ако имам, друг път слагам и настърган лук, ак съм в настроение да плача, просто стържа лук :D и така, но не мен ми допада повече бобения пастет от хумуса, казано честно, като и към двете добавям дооста къри! :D


Важното е да се експериментира с вкусовете, не се знае в кой момент ще се окаже,че си намерил своята любима рецепта ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот nadqta » 16 Ное 2014, 15:40

Миналата седмица направих един опит да приготвя хумус и като че ли ми се получи доооста вкусно. :o :D Ама не отказвам и други рецепти, чакам и други рецепти, междувременно ще експериментирам с вкусовете на хумуса! ;)
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Snejna » 12 Фев 2015, 15:02

Замислям се дали мога да си направя пастет от гъби, ама май не съм виждала досега пасирани гъби :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Mauritius » 13 Фев 2015, 12:49

Snejna написа:Замислям се дали мога да си направя пастет от гъби, ама май не съм виждала досега пасирани гъби :)

Ммммммм... звучи аадски привлекателно, мисля да опитам и аз, обаче се чудя с какво да го комбинирам, за да уплътня вкуса или просто трябва да взема сърнели или друг вид по-ароматни гъбки :roll: с лимоново сокчее... мммм...
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2015, 12:56

Те и печурките са супер, но наистина не знам какво би им подхождало :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта