Съществуват ли диети, с които си сит, но и сваляш килограми?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Съществуват ли диети, с които си сит, но и сваляш килограми?

Мнениеот Kaya » 06 Мар 2017, 15:03

Затова постоянно се говори, че е много важни да няма диети, а начини на живот, режим за постоянно, просто да се промени начина на хранене, не да си на диета Японско чудо 1 месец ипосле да ядеш пица за още 1 месец и да си върнеш всичко свалено. Трябва да се промени мисленето, тогава има и диета и сваляне и ситост.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Съществуват ли диети, с които си сит, но и сваляш килограми?

Мнениеот Snejna » 15 Мар 2017, 14:57

като жена, която половината си живот се е борила с диети мога да кажа, че наистина промяната коренно на начина на живот е нещото, което прави промяната реална. Но универсалните диети не вършат работа, най-добре е да се проведе консултация и да се изготви индивидуален хранителен режим за конкретния човек.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Съществуват ли диети, с които си сит, но и сваляш килограми?

Мнениеот MrAlien » 27 Мар 2017, 16:01

По мои наблюдения лично на мен най-много ми помага "диетата" на Ваня Червенкова.. Това си е чисто и просто разделно хранене, което ме изуми какъв ефект има ... Макар, че най-вероятно ще има доста хора, които да оспорват това, но при мен наистина няма така нареченото гладуване, може би единствено в плодовите дни ми е малко по-тегаво, но просто защото карам на ябълки и портокали. Самия режим си има ограничения разбира се, но съм на нея от 20 дни и да ви кажа нямам никакви негативи до момента - свалил съм 10кг и си се чувствам добре, макар че горещно препоръчвам да комбинирате с някакъв спорт (+ упражнения). :thumbup: Естествено и едно от нещата, което масово прави е след която и да е диета се тъпчат като полудели, защото нещо много им се е яло (което е нормално, всеки има т.нар. крейвингс /cravings/ за дадено ястие), но винаги трябва да имаш силната воля постепенно да прибавяш различни продукти към менюто си - в крайна сметка всяка една диета е на основата на лишения, коя по-строга, коя не толкова.
MrAlien
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Мар 2017, 11:02

Re: Съществуват ли диети, с които си сит, но и сваляш килограми?

Мнениеот klarissa » 28 Мар 2017, 09:17

MrAlien написа:По мои наблюдения лично на мен най-много ми помага "диетата" на Ваня Червенкова.. Това си е чисто и просто разделно хранене, което ме изуми какъв ефект има ... Макар, че най-вероятно ще има доста хора, които да оспорват това, но при мен наистина няма така нареченото гладуване, може би единствено в плодовите дни ми е малко по-тегаво, но просто защото карам на ябълки и портокали. Самия режим си има ограничения разбира се, но съм на нея от 20 дни и да ви кажа нямам никакви негативи до момента - свалил съм 10кг и си се чувствам добре, макар че горещно препоръчвам да комбинирате с някакъв спорт (+ упражнения). :thumbup: Естествено и едно от нещата, което масово прави е след която и да е диета се тъпчат като полудели, защото нещо много им се е яло (което е нормално, всеки има т.нар. крейвингс /cravings/ за дадено ястие), но винаги трябва да имаш силната воля постепенно да прибавяш различни продукти към менюто си - в крайна сметка всяка една диета е на основата на лишения, коя по-строга, коя не толкова.

Каква е диетата? Може би трябва да се направи нова тема за нея, за да не се смесват тук и да бъде упомената. Бях чувала нещо за нея, но така и не съм я правила, спомням си, че се редуваха някакви дни и само толкова. :roll:
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Съществуват ли диети, с които си сит, но и сваляш килограми?

Мнениеот vanessa_ » 28 Мар 2017, 11:40

Диетата на Ваня Червенкова съм я пробвала преди да забременея, имаше много добър ефект, само че много зле се чувствах на дните с кисело мляко, умирах си от глад, през плодовите криво ляво ги изкарвах, но като цяло са саи 4 дни сериозен глад.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Съществуват ли диети, с които си сит, но и сваляш килограми?

Мнениеот kikimoraa » 25 Май 2017, 14:11

90 дневната диета е най-добрата, ядеш достатъчно, нямаш гладни дни, дори и дните на плодове се прекарват много лесно. Но е най-добре диетата да стане начин на живот, тогава вече наистина няма глад.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Съществуват ли диети, с които си сит, но и сваляш килограми?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2017, 09:06

-5 килограма съм за 2 месеца, след спазването на една диета - без нищо бяло и без яденето на големи количества. Старая се да се заситя разумно, когато усетя, че съм се наяла съвсем леко, веднага спирам (преди продължавах, докато си изям порцията).
Резултатът бързо се показа. Не спазвам никакви диети, просто без бял хляб и пакетирани чипсове и подобни, дори не съм спряла бирата, която толкова обичам. Предпочитам обаче да я хапвам с някое мезе, расло на кокал, а не с картофки или чипс.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта