По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот exotic » 10 Ное 2014, 17:57

Никога до сега не бях яла Гаспачо, но вчера минах покрай една приятелка и тя беше решила да хапнем, т.е. беше приготвила Гаспачо, може би единственото нещо, което може да забърка като изключим яйцата :D

Много ми хареса супата й, питах я да ми даде рецепта, естествено тя я беше загубила и ми каза, че тази, по която я е правила предишни пъти, Гаспачото е ставало в пъти по-вкусно, а беше наистина много вкусно това, което беше приготвила тя :idea: :D Изключително много приличаше на нашата доматена супа,
Gaspacho.jpg
Gaspacho.jpg (57.28 KiB) Прегледано 826 пъти
но хватката е в това, че не се вари и не зная какво друго освен малко краставичка беше добавила ,тъй като останалото беше на пюре, но е превъзходно! :!: :!:

Много се надявам някой да има рецепта за Гаспачо, разбира се и да я сподели. Порових из нета, но имаше куп рецепти, от които не успях да си избера, тъй като ми изглеждаха доста несъвместими с това, което бях яла аз :idea: :idea:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот magda » 10 Ное 2014, 17:59

Само веднъж съм опитвала Гаспачо, но беше ужасно блудкаво, въобще не ми хареса, може би просто в ресторанта не са се погрижили да е ок, но бих повторила нещо, което изглежда по подобен начин :idea: :idea: :D
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот dessiblond » 12 Ное 2014, 14:50

Ще те излъжа точно за продуктите, но пасирам майонеза с предварително накиснат във вода и отцеден хляб, след което добавям по-голямата част от доматите и малко чесънче мисля се слагаше, ако не изядете пастата, преди да приключите режете краставичка на ситно, заедно с още един домат или домат и половина ако са малки, разреждам с лед и студена вода, така че да ми хареса консистенцията около литър и е готово!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот JohnLocke » 14 Ное 2014, 13:06

Странното е, че някои слагат и чушки в гаспачото, понеже това е една от малкото рецепти, която мога да правя, просто защото не изисква да се включва котлон или фурна :idea: рецептата, по която приготвям супата е подобна на тази на Деси, ако някой предложи и друга, може да опитам :idea: :roll:
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот Malina » 04 Дек 2014, 11:10

Това не бих го яла, все едно да си пасирам домати от буркан, мерси :shock:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот M.Tasheva » 13 Яну 2017, 11:47

И аз слагам малко чушки и краставици, които пасирамс доматите. Най-отгоре на готовото гаспачо винаги слагам кубчета сирене. Така ми е много по-вкусно :grin: .
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот Malina » 29 Яну 2017, 11:11

M.Tasheva написа:И аз слагам малко чушки и краставици, които пасирамс доматите. Най-отгоре на готовото гаспачо винаги слагам кубчета сирене. Така ми е много по-вкусно :grin: .

Тук може сиренето да спаси нещо, но опредлеено няма да е за добро. :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот analizatorka » 30 Яну 2017, 23:37

Кой яде гаспачо? Не съм видяла някой от близките ми или обкръжението да я приготвя тази студена супа. При вас така ли е?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот Malina » 17 Май 2017, 10:52

analizatorka написа:Кой яде гаспачо? Не съм видяла някой от близките ми или обкръжението да я приготвя тази студена супа. При вас така ли е?

Да и з не съм виждала, суровите домати определено не са най-вкусното нещо на света.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: По каква рецепта приготвяте Гаспачо?

Мнениеот kauda » 17 Май 2017, 12:35

Правила съм гаспачо, на мен лично не ми хареса. Трябват 1 кг домати, 1 краставица, 1 чушка, половин глава лук, чесън 2-3 скилитки. Доматите се белят и блендират но съвсем за кратко, да останат парченца, добавят се на ситно нарязаните други зеленчуци. Слага сол, черен пипер и зехтин и магданоз и това е.
Нашият таратор е много по-вкусна студена супа.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта