Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот franky » 11 Ное 2014, 14:58

От няколко дни попадам на рецепти в сайта за прочистване на кръвта, които много ме заинтересуваха. Точно защото ми е интересно какво можеш да прочистиш на кръвта си и какъв ефект реално би имало върху теб :? т.е. как ще усетиш, че си прочистил кръвта си? :?

Знаете ли какви са ползите от прочистването на кръвта и какво може да се очаква, ако правим рецептата достатъчно дълго, за да очакваме да се прояви по някакъв начин ефекта върху нас :roll: Как би ни се отразило подобно пречистване на кръвта, смятате ли, че има нещо общо с детоксикацията на организма, но без да се гладува или да пиеш с литри чай?
chai.jpg
chai.jpg (22.82 KiB) Прегледано 2551 пъти
Чух, много добри отзиви за чая от магарешки бодил, казват че пречиствал добре кръвта, каквото и да означава това, но май точно той служеше и за нещо друго :roll: :mrgreen: :mrgreen: сетихте ли се? :mrgreen: Какви са отзивите ви за ползите от прочистването на кръвта и начин, по който можем да разберем, че това се е случило! :?
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот Mauritius » 11 Ное 2014, 15:04

Прочистване на кръвта е добре да се прави през есента и пролетта, иначе е възможно спадане на имунитета и от там всичко, което го съпровожда :!: Да си призная, че зная всичко това, но никога не съм видяла в себе си достатъчно мотивация , за да го свърша, а това с магарешкия бодил си звучи добре! :mrgreen: :mrgreen:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот M.Tasheva » 12 Ное 2014, 12:57

Ами добре е да се прочиства кръвта със смяната на сезоните, понеже е извеждат токсините от тялото и по този начин лесно стимулираш имунната си система! Рецепти и аз съм чела, но когато не ми е било наложително да ги използвам, не съм ги и запомняла :!:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот Pipilota » 26 Ное 2014, 11:44

Аз се чудя как пък ще си пречистиш кръвта, изобщо от какво е мръсна и как ще разбереш, че си се справил добре с чистенето?! :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2015, 14:38

ЧУвала съм, че джинджифила мого пречиства кръвта, не знам как ще разбереш, сигурно трябва да си пуснеш нови изследвания на кръвта, та да разбереш :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот Snejna » 26 Яну 2015, 14:51

Мсиля, че е хубаво човек от време на време да пречиства организма си, но не бива да прекалявам и с хубавото :)) Всяка билка може да бъде опасна за здравето!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот николаев » 18 Юни 2015, 17:00

М чувал съм, че различните системи е добре да се прочистват заедно, да кажем кръвта с черния дроб, тъй ако той е затлачен от токсини, няма как да не отделя от последните в кръвта и така се затваря цикъла!
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Юни 2015, 17:03

николаев написа:М чувал съм, че различните системи е добре да се прочистват заедно, да кажем кръвта с черния дроб, тъй ако той е затлачен от токсини, няма как да не отделя от последните в кръвта и така се затваря цикъла!

Има логика.... :roll: само че докато намериш с какво точно да си пречистиш ситемите и тя ще стане много сложна..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот black » 03 Май 2016, 15:21

Жените нали всеки месец си прочистват кръвта. Те да кажат какви ефекти наблюдават :mrgreen: . Пък ние мъжете ще разчитаме на отвари от накиснат лук, лимони и тем подобни.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Правили ли сте прочистване на кръвта и как, а какви са ползите от това?

Мнениеот klara » 17 Авг 2016, 15:42

Да, ние всеки месец си я прочистваме, но може би имаме нужда и от повече :smile: . Аз лично не съм си правила специално такива процедури. Ако често се появяват пъпки по лицето или тялото, това индикация за какво е? За мръсна кръв?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта