Как мога да удължа живота на букетите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот MollyDolly » 13 Ное 2014, 12:42

Все по-често вкъщи се появяват букети с цветя, по един или друг повод. Някои от тях са прекрасни, но не зная как мога да удължа живота им :?

Опитах някои от букетите, които са с по-дребни цветя да ги оставя да си изсъхнат и махнах водата от вазите. За съжаление изглеждаха доста зле и се наложи да ги изхвърля :?
Beautiful-Floral-Bouquet.jpg
Beautiful-Floral-Bouquet.jpg (69.59 KiB) Прегледано 1867 пъти
Можете ли да ми дадете съвети, с които мога да спра гниенето на цветята, докогато са във водата :roll:
И колко често смятате, че е добре да се сменя водата им, за да се удължи живота на букетите :roll:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот PasDeDeux » 13 Ное 2014, 12:45

Да си призная, че не съм любител на откъснатите цветя, от друга страна не е хубаво да се държат сухи цветя в дома, чувала съм, че се слага няколко капки белина във водата на букетите и спира гниенето им, не съм го правила, но вярвам, че ще работи :!:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот Pipilota » 15 Ное 2014, 11:51

Пробвала съм с белината, работи,каза ми го една жена,която продава цветя, пробвайте :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот vanusha » 24 Ное 2016, 12:47

Pipilota написа:Пробвала съм с белината, работи,каза ми го една жена,която продава цветя, пробвайте :)

Да и аз така знам и когато получа повече цветя си ги съхранявам така за по-дълго, а някои, които искам да съхраня изсушавам с главата надолу.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот dejavu » 25 Ное 2016, 15:50

Аспирин или две лъжици оцет във водата и издържат цветята във вазата. Изпробвано.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот Pipilota » 25 Ное 2016, 17:00

dejavu написа:Аспирин или две лъжици оцет във водата и издържат цветята във вазата. Изпробвано.

Това за първи път го чувам! Ама не ме и разбирайте погрешно де, за какво ви е да удължават живота им, ощше с купуването трябва да сте наясно, че за ден ще умрат. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот denislavahristova » 26 Ное 2016, 14:14

dejavu написа:Аспирин или две лъжици оцет във водата и издържат цветята във вазата. Изпробвано.


Задължително ще го изпробвам.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот klara » 26 Ное 2016, 20:32

Pipilota написа:
dejavu написа:Аспирин или две лъжици оцет във водата и издържат цветята във вазата. Изпробвано.

Това за първи път го чувам! Ама не ме и разбирайте погрешно де, за какво ви е да удължават живота им, ощше с купуването трябва да сте наясно, че за ден ще умрат. :mrgreen:


Аз за това предпочитам цветята в саксии, във вази не слагам. Красиви са подредени във ваза, красят стаята. Като влезеш в една стая, такъв букет веднага ти привлича погледа, но ще умрат. Хубаво е да удължиш живота им, но няма наистина много смисъл.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот Kaya » 28 Ное 2016, 17:03

Имам една позната, която директно ги изхвърля, ако получи някакво цвете навън от дома си, просто го хвърля, защото така или иначе след 2-3 дена трябва да ги свали и изхвърли, това й е философията на нея. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как мога да удължа живота на букетите?

Мнениеот fairy » 28 Ное 2016, 22:04

Е, чак направо да ги изхвърли това ми се струва прекалено. поне да си ги остави да покрасят малко. Може и да умрат бързо, но хубаво цвете да го хвърлиш ми изглежда още по-гадно, отколкото ако го откъснеш.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта