Какви препарати за почистване сте приготвяли у дома и от кои сте останали доволни?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Какви препарати за почистване сте приготвяли у дома и от кои сте останали доволни?

Мнениеот lussy » 15 Ное 2014, 13:53

Виждам, че са станали доста модерни рецептите за приготвяне на препарати у дома. Доста статии изскачат в нета на английски, но май тази мода се пренася и у нас.

Доста домакини правят препарати за почистване у дома :idea: за сега все още нямам никакъв опит в това, но мисля да се поправя! :D
image.jpg
image.jpg (93.01 KiB) Прегледано 1122 пъти

Иска ми се да ми подскажете любимите си рецепти за приготвяне на препарати за почистване на дома, тези от тях, които дават наистина добри резултати и почистват, и ароматизират, както тези от магазина! :idea:

Надявам се да съберем доста изпитани рецепти, с които можем да почистваме дома, без ръцете ни да обгарят все едно сме ги топили в белина! :D Ваш ред е!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какви препарати за почистване сте приготвяли у дома и от кои сте останали доволни?

Мнениеот MGB » 15 Ное 2014, 13:59

Не съм голям привърженик на тези видове препарати, в крайна сметка не вярвам и няма как да се заменят, според мен, с тези от магазина :| или ще трябва повече търкане или просто няма да проработи, все пак содата за хляб е просто сода, а не магьосница!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какви препарати за почистване сте приготвяли у дома и от кои сте останали доволни?

Мнениеот donni » 18 Ное 2014, 16:54

Не смятам, че жени с достатъчно ангажименти нямат времето и желанието да седнат и да приготвят домашни препарати за почистване, ами и аз съм една от тях, плюс, че се изисква и немалко време, за да се открият необходимите съставки :!:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какви препарати за почистване сте приготвяли у дома и от кои сте останали доволни?

Мнениеот franky » 03 Ное 2016, 16:15

Не съм химик и не бих могла да си приготвя такова нещо. Знам си само способностите на оцета и лимонената киселина. Друго не съм пробвала домашно.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какви препарати за почистване сте приготвяли у дома и от кои сте останали доволни?

Мнениеот Snejna » 03 Ное 2016, 16:50

И аз съм ползвала само лимон, оцет и сода у дома и винаги съм оставала доволна от резултата. Печката си например чистя само с оцет и сода и става идеално чиста и от друга страна и нямам проблеми с изтъняването на материала, от който е направена. С препаратите ми се е случвало да се появят дупки в печката.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта