Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот Yunona » 23 Яну 2017, 12:01

На мен ми помага вдигане на краката на високо за двайсетина минути, душ с по-хладна вода и масаж с крем, който комбинира билкови екстракти, хидратиращи съставки и растителни масла. Винаги правя масажа на краката в посока от долу на горе. Когато чувствам краката си особено уморени и подути, преди крема ползвам баня за крака със соли, масло от евкалипт, ментово масло и др. Зимата след масажа с крем често слагам тънки памучни чорапки. Така кожата се запазва наистина гладка и еластична.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот penny » 23 Яну 2017, 12:18

Тези масла не помагат ли повече на самата кожа? С какво облекчават чувството за умора и тежест? Аз гледам да си опъна краката на леглото, така ми отпочиват добре.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот Yunona » 23 Яну 2017, 13:54

penny написа:Тези масла не помагат ли повече на самата кожа? С какво облекчават чувството за умора и тежест? Аз гледам да си опъна краката на леглото, така ми отпочиват добре.


Маслата помагат на кожата, да. А билковите екстракти (например див кестен, червени лозови листа, арника и др.) облекчават болката и намаляват отоците. Затова е добре кремът да е с балансиран състав, така че да въздейства и в двете посоки.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот Petq.pet » 09 Фев 2017, 14:29

Мазала съм се с такива и като го нанесеш, след известно време чувстваш една лекота в краката :smile: . Действат, това е сигурно.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот Malina » 10 Мар 2017, 15:06

Petq.pet написа:Мазала съм се с такива и като го нанесеш, след известно време чувстваш една лекота в краката :smile: . Действат, това е сигурно.

Оф, чета с тиква икак викам се мажеш с тиква, направо се засилих за това да ти пиша! :lol:
аз само си вдигам краката на високо и много бързо се справям с отока, засега това ми стига, а и не обичам да се мажа много.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот preslavaslavova » 12 Мар 2017, 17:41

Моето спасение се крие в тази хидромасажна вана http://www.gaudi-ds.com/product/301/hid ... 85h90.html . Спасение след тежки дни. Правя си лечебна вана с билки и етерични масла и пия чаша червено вино. Забравям за всичко, което ми се е случило през деня и единственото нещо, което правя, е да се отдам на релакс. Супер много се отпускам и се чувствам прекрасно след това.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот eleonorastefanova » 29 Мар 2017, 19:38

Аз, за съжаление, нямам такава вана и карам мъжа ми да ме масажира :grin: :grin:
Аватар
eleonorastefanova
 
Мнения: 39
Регистриран на: 05 Яну 2017, 22:31

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот vanusha » 29 Мар 2017, 19:43

preslavaslavova написа:Моето спасение се крие в тази хидромасажна вана http://www.gaudi-ds.com/product/301/hid ... 85h90.html . Спасение след тежки дни. Правя си лечебна вана с билки и етерични масла и пия чаша червено вино. Забравям за всичко, което ми се е случило през деня и единственото нещо, което правя, е да се отдам на релакс. Супер много се отпускам и се чувствам прекрасно след това.

Наистина ли успокоява? И при мен тежестта вечер е ужасна, понякога см така и до следващия ден, тази работа на бюро много зле ми действа на краката. ..
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Мар 2017, 10:17

Хм и аз май ще си взема някаква ваничка, щом върши работа. с мОите килограми и работата на стол и аз изпитвам ужасна тежест напоследък, точно както казахте до сутринта ме болят краката, дори на работа имам стойка да си вдигам краката около 20 см ама не върши работа.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Уморените и дехидратирани крака след дълъг ден, как се справяте?!

Мнениеот qwerryyy » 30 Мар 2017, 10:25

Да, ваничките вършат страхотна работа, аз също имам масажор и съм много доволна. Просто купувайте и не го мислете. Много добра работа вършат, успокояват, масажират, после отпуснато като ги сложите на облегалката на дивана за 10 минути сте нови хора. :cheerleaderkid:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron