Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот draga.mihova » 18 Ное 2014, 12:24

Понеже нямам истинска градина, а винаги съм си мечтала в някакъв период от живота ми да си имам собствена цветна градина :!:

Видях идеята за цветна градина в саксия и веднага се влюбих в нея, но ми трябват повече съвети за подготовката :!: не успявам да се сетя как по-точно да я направя и какво мога да засадя :roll:

Тази идея много ми хареса, затова реших, че мога да сътворя нещо подобно, :idea: :idea:
PlowHearthSoilBlog-5.jpg
PlowHearthSoilBlog-5.jpg (46.21 KiB) Прегледано 2105 пъти
но питанката ми за цветята си остава. Предполагам, че трябва да бъдат такива мънички, но от къде да се снабдя с подобно дръвче или пък мъх, миниатюрни цветя :roll: Не мисля, че някъде съм виждала и да се продават :roll:

Това е единственото, което се сетих, че ще ми е необходимо за подготовката на цветната градинка в саксия :? Може би има значение и почвата, предполагам не всички растения ще са доволни на една и съща почва :idea: :?
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот Nightmare » 18 Ное 2014, 12:30

Виждала съм такива саксии, но винаги са били, както на снимката, поставени в двор, не че има причина да не се отгледа и в апартамент, даже ще е доста интересно!
А за малките дръвчетата си се продават в кажи-речи всеки цветарски магазин - бонсай, вярно, че са малко по-скъпи, но пък са невероятно красиви! :idea: :) За съжаление само с това мога да ти помогна! :|
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2014, 14:35

Наистина е много интересно и красиво, мисля,че в някой магазин ще ви помогнат за това нещо,а още повече си мисля,че сигурно и някой специалист по вътрешен дизайн може да даде идеи :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот kometa » 18 Ное 2014, 22:04

ето ти малко повече информация за тези градинки:

http://www.international-handmade.info/ ... a-gradina/

дано да съм била полезна.
kometa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Ное 2014, 23:52

Re: Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот Anka » 23 Яну 2015, 14:18

Ама те били супер красиви и ефектни тези градинки, представете си, че си имате някоя малка госпожичка, направо ще е във възторг, ако направите такава градина, в която да играят куклите ѝ. :) Много ми хареса идеята!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот BeenieGal » 21 Май 2015, 14:54

Единственото, което трябва да се открие, понеже малко от дамите сме толкова сръчни, са масичките, столчетата и допълнителните украшения по самата цветна градинка :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот fawla » 21 Май 2015, 16:01

BeenieGal написа:Единственото, което трябва да се открие, понеже малко от дамите сме толкова сръчни, са масичките, столчетата и допълнителните украшения по самата цветна градинка :idea:

О, да това не е работа за мъже, сякаш фините детайли винаги им убягват.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Май 2015, 16:20

Обаче е много красиво, не може да се отрече! Бих пробвала, особено в аквариум, както имаше една друга идея във форума.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот Anka » 22 Май 2015, 13:40

rabotnata pchela написа:Обаче е много красиво, не може да се отрече! Бих пробвала, особено в аквариум, както имаше една друга идея във форума.

Ехе, това е още по-добра идея, ще стане много красиво и ефектно :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Подготовка на цветната градина, а как може да се направи това в саксия?

Мнениеот Malina » 25 Май 2015, 17:36

Невероятно е, задължително ще пробвам, може ли да е толкова красиво, има си дори и малка къщичка за птици! :shock:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта