Инициативата "Подари Коледна вечеря на пенсионер в нужда"- Бихте ли се включили?

Бизнес, политика, шоубизнес, забава или всичко от света около нас.....по дати

Инициативата "Подари Коледна вечеря на пенсионер в нужда"- Бихте ли се включили?

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2014, 13:39

Тази година случайно или не, се появи желанието да се помогне на възрастни хора в нужда да посрещнат Коледа по по-добър начин. Идеята е всеки желаещ да намери поне един пенсионер в крайна нужда и да му напазарува най-необходимите хранителни продукти и да му се подарят. Няма нищо обвързано с никаква бюрокрация, просто едно добро дело, бихте ли отделили от джоба и от времето си,за да зарадвате някой възрастен? Събитието е организирано за 21 декември.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Инициативата "Подари Коледна вечеря на пенсионер в нужда"- Бихте ли се включили?

Мнениеот Rali_hr » 18 Ное 2014, 14:58

Много добро решение, има много възрастни,които не могат да си позволят да изкарат една спокойна Коледа, вярно е,че с едното пазаруване няма да им оправим живота, но ще им дарим надежда поне. Ще се огледам за нуждаещ се покрай мен и ще направя всичко възможно да го зарадвам, малко или много! :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Инициативата "Подари Коледна вечеря на пенсионер в нужда"- Бихте ли се включили?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 18 Ное 2014, 15:08

Не ми харесва идеята да се дарява, когато по-голямата част от хората сами се нуждаят от дарение. Как да измъкнеш нещо от бедните и да го дадеш на по-бедните, като това е така трудно? И държавата пак ще потрива ръце и ще вика - аз съм си свършила работата.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Инициативата "Подари Коледна вечеря на пенсионер в нужда"- Бихте ли се включили?

Мнениеот Rali_hr » 18 Ное 2014, 15:36

Viktor.Ivanov написа:Не ми харесва идеята да се дарява, когато по-голямата част от хората сами се нуждаят от дарение. Как да измъкнеш нещо от бедните и да го дадеш на по-бедните, като това е така трудно? И държавата пак ще потрива ръце и ще вика - аз съм си свършила работата.


Затова пък никой никого не задължава. Но е така,че накрая държавата може да обере лаврите. Все пак това е доброволно и който иска може да се включи със сума,която може да отдели, истина е,че това дарение не може да промени живота на хората по никакъв начин, но наистина ще посрещнат празниците по-добре,а който може да отдели 40-50лв. за да накупи хранителни продукти нека да го направи, най-малкото за едната усмивка :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Инициативата "Подари Коледна вечеря на пенсионер в нужда"- Бихте ли се включили?

Мнениеот draga.mihova » 21 Ное 2014, 16:07

Тези идеи наистина звучат добре, но в крайна сметка се оказва повече от ужасно, когато дойде време до изпълнение!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Инициативата "Подари Коледна вечеря на пенсионер в нужда"- Бихте ли се включили?

Мнениеот Snejna » 24 Ное 2014, 13:11

Така е изглежда трудна за изпълнение задачата, защото няма и особено много време. До въпросния ден остава само месец, а за толкова време е трудно да се запознаеш с пенсионер и да успееш да му влезеш под кожата, за да те допусне до дома си и т.н. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Инициативата "Подари Коледна вечеря на пенсионер в нужда"- Бихте ли се включили?

Мнениеот Andrey » 24 Ное 2014, 13:41

Сега разбирам за това, бих намерил такъв пенсионер, ако мога, някой ако има идеи как да ги разпознаваме, да каже. :?:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Инициативата "Подари Коледна вечеря на пенсионер в нужда"- Бихте ли се включили?

Мнениеот Rali_hr » 24 Ное 2014, 17:38

Нека да не си търсим оправдания, който иска да се пробва и да намери някой, на който да помогне! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Медиен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта