Предимства и недостатъци на живота на село

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот pravilno » 28 Юли 2016, 17:51

Може да се живее на село, но трябва да получаваш доста солидна заплата, за да си избиеш бензина, който ще харчиш всекидневно.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Pipilota » 29 Юли 2016, 10:18

pravilno написа:Може да се живее на село, но трябва да получаваш доста солидна заплата, за да си избиеш бензина, който ще харчиш всекидневно.

Ако селото е наблизо до града, може и да не харчиш много, както и може да се компенсира с харченето за някаква храна. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот silver933 » 29 Юли 2016, 15:33

Предимство е обаче да хванеш един хубав текезераски тен! :cool: Предимство е да си гледаш някоя кокошка, пък в наши дни с тея коли, може и в центъра на града да си бачкаш и да си си цар. :car:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот S_Milenska » 29 Юли 2016, 16:06

На мен ми харесва това е животът на село, че можеш да си отглеждаш собствена храна, нямаш съседи, които да ти пречат, не си затворен като в панелките, в които живеем ние, не си изтормозен, а спокойно и щастливо си живееш. :))
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот nefertiti » 02 Авг 2016, 10:36

Но у нас няма толкова добре благоустроени села, където да не ти липсва нищо от градските удобства, а само да се наслаждаваш на еко моментите.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Lili_pili » 02 Авг 2016, 12:48

nefertiti написа:Но у нас няма толкова добре благоустроени села, където да не ти липсва нищо от градските удобства, а само да се наслаждаваш на еко моментите.

Чак такива няма, но пък има много , които са добре устроени все пак и са близко до града, където може с кеф да ходиш на кино. Последните години пък дори в селата може да се намерят много интересни неща, има в много села, в които има басейни, аквапаркове, все неща, които дори и в града трудно се намират :) Общо взето ако се оглеждаш, прецениш си критериите и желанията може да си намериш нещо много готино и близко до града, където да можеш да си ходиш и на мол и на работа. :) защото по селата пари няма.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот klara » 08 Авг 2016, 15:36

Доста хора вече се обръщат към селото и бягат от моловете, шумните забавления и "условията", които им предлага града. И това е умишлено бягство. Струва ми се, че тенденциите лека-полека се променят. Търсят дивото, естественото, недокоснатото от човешкия стремеж всичко да е под ръка, липсата на стрес и забързания живот.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Авг 2016, 12:26

klara написа:Доста хора вече се обръщат към селото и бягат от моловете, шумните забавления и "условията", които им предлага града. И това е умишлено бягство. Струва ми се, че тенденциите лека-полека се променят. Търсят дивото, естественото, недокоснатото от човешкия стремеж всичко да е под ръка, липсата на стрес и забързания живот.

Съгласна съм, но все пак никой не е готов да избяга от удобствата на града, които липсват в селския живот. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот puhcheto » 10 Авг 2016, 13:00

Често хората не проумяват и не осъзнават защо не се чувстват добре в големите градове. И така си изкарват целия живот в една матрица - работа, забързано ежедневие, стрес. Други пък именно големият град ги зарежда и въодушевява и се чувстват добре в лудницата.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Kaya » 10 Авг 2016, 14:55

puhcheto написа:Често хората не проумяват и не осъзнават защо не се чувстват добре в големите градове. И така си изкарват целия живот в една матрица - работа, забързано ежедневие, стрес. Други пък именно големият град ги зарежда и въодушевява и се чувстват добре в лудницата.

Както се казва - за всеки влак си има пътници. Аз обичам да има движение около мен, да има хора, и компания, но обичам и моментите на тишина и сопкойствие, които ти дават селото. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron