Предимства и недостатъци на живота на село

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот nefertiti » 17 Авг 2016, 14:51

Мисля, че и от двете неща си има нужда. Ако не се редуват, да има контраст, няма как да оцениш едното или другото.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Pipilota » 17 Авг 2016, 15:49

На мен не ми харесва това, че децата много често са сами, там нямат приятели. Пред блоковете играят поне 6-7 деца, а на село толкова могат да се съберат от всички краища на селото. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Окт 2016, 14:10

Pipilota написа:На мен не ми харесва това, че децата много често са сами, там нямат приятели. Пред блоковете играят поне 6-7 деца, а на село толкова могат да се съберат от всички краища на селото. :roll:

Права си, сега няма деца по селата, но сякаш има тенденция млади хора да се местят да живеят отново на село, така че може би съвсем скоро няма да бъде толкова пусто по селата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот MGB » 12 Окт 2016, 11:21

Затова който отиде на село да живее, да си народи 4-5 деца и няма да им е скучно, тъкмо и ще помагат в работата :smile: . Така и демографията ще се оправи.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Malina » 12 Окт 2016, 14:08

MGB написа:Затова който отиде на село да живее, да си народи 4-5 деца и няма да им е скучно, тъкмо и ще помагат в работата :smile: . Така и демографията ще се оправи.

Това малко на цигански манталитет ми бие.. :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот penny » 12 Окт 2016, 14:59

Откога пък да имаш повече деца е циганско? По-здравословно е даже да се отглеждат деца извън градовете.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Окт 2016, 15:17

Социалния живот не е само в семейството, определено е хубаво децата да си имат приятели извън дома си, а по селата няма, но пък наистина е много по-полезно детето да расте на село, расте свободно, откъснато от много от нещата на града, но от друга страна не мислите ли, че има разлика от селското и градското дете?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот ivoblinc » 13 Окт 2016, 11:32

Ваня Стойчева написа:Социалния живот не е само в семейството, определено е хубаво децата да си имат приятели извън дома си, а по селата няма, но пък наистина е много по-полезно детето да расте на село, расте свободно, откъснато от много от нещата на града, но от друга страна не мислите ли, че има разлика от селското и градското дете?


Сигурно има разлика по начина на мислене и поведение, когато образовани и интелигентни хора са направили съзнателен избор да живеят на село заради природата и ценностите, които ще придобият при такъв живот децата им, и градските деца, които няма да знаят как с труд се изкарва истинска прехрана и какво е да си близо до земята и природата. Иначе има и други разлики между хора, които нямат възможността и капацитета да живеят на друго място освен на село, и останалите. Разлики колкото искаш, но не те са важните.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Окт 2016, 11:37

Моето мнение е, че има голяма разлика в начина на общуване и социализацията на децата от село и от града, без значение колко интелигентни са родителите.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот S_Milenska » 08 Ное 2016, 11:24

В селата като няма деца, какво да е положението, трудно ще им бъде после, а и свободата и по-различния начин на живот си казват думата.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта