Предимства и недостатъци на живота на село

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Pipilota » 19 Ное 2014, 12:54

Все по-популярно става да се живее на село, а и е по-полезно от здравословна гледна точка. Вие бихте ли заменили града с някое село?
1_02_Garmen_hills_thumb_01.jpg
1_02_Garmen_hills_thumb_01.jpg (19.75 KiB) Прегледано 7009 пъти

Кое е плюс и кое е минус на селския живот. Аз си мисля, че е по-добре да се живее на село,но като сложим липсата на работа и на медицински грижи сериозно се замислям дали е удачен вариант. Вие как смятате- повече предимствата или повече са недостатъците на живота на село?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот S_Milenska » 19 Ное 2014, 13:11

Много харесвам селата,особено онези прекрасни планински селца, на които всички гледаме с умиление, но наистина е голям проблем липсата на работа и на лекарска помощ.
За щастие, има много села в близост до големите градове, в които спокойно можем да се възползваме от удобствата на града и спокойствието на село. В селата все още се живее един по-различен живот от този в града, хората са далеч по-спокойни и сякаш никой не бърза за никъде,а нещата се случват от самосебе си.
От друга страна е и чистият въздух,който помага да се запазим по-млади и по-здрави, затова лекарите винаги съветват при болест да си отидем на село за няколко дни:)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот ramimni » 19 Ное 2014, 15:42

Добър вариант ми се струва и на мен някоя къщичка в близко до града селце, но според мен трябва да има и къде да си останеш в града, всичко се случва, все пак!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Pipilota » 20 Ное 2014, 09:37

Да, разбира се,че е добре,ако има къде да отсядаме в града, защото най-малкото можем да решим да останем до късно да се забавляваме,а едно такси излиза скъпо. Но като цяло много ми харесва и на мен идеята, ще ми се да си имам една селска къща наблизо :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Andrey » 26 Яну 2015, 15:17

С кеф бих отишъл да живея на село, наистина е много по-спокойно, когато имам семейство ще се постарая да се преместим да живеем в някое село близо до града, предимствата няма нужда да се изреждат.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Burborino » 26 Яну 2015, 15:23

Това ми е мечтата. Живяла съм няколко години на село като бях тийнейджърка и все по-често се хващам напоследък да си мисля за това време. Макар да беше изпълнено с доста работа защото имахме хубава голяма градина беше изпълнено и с много спокойствие и страхотна храна :) Бих живяла с най-голямо удоволствие. Понеже съм малко хипохондрик едиственото нещо, което ще ме притеснява, че няма да имам под ръка всички тези лекари и най-вече личният ми, които имам тук в града.
Но примерно... аз бих искала да е близ до града и дали ще пътувам от единия край на града за работа или от селото ще е все тая. Има много предимства наистина.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Kremiliya » 26 Яну 2015, 15:32

Аз живея в такава къща на село на 15км съм от града! За 20 минути съм в града, не е толкова фатално! Отглеждам различни зеленчуци и дори не съм засадила цялата градина, дъщеря ми играе на воля, но е малко самотна, няма други деца.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Lili_pili » 26 Яну 2015, 18:24

Недостатъка е наистина ако си в селото трудно излизаш с приятели, ако си по-млад, трудно се прибираш, но е по-спокойно...
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот silver933 » 19 Мар 2015, 11:07

Хубаво е, но за малките деца е минус, те искат да имат приятели и компания, малко е смотано, когато ти си детето от село, което има ограничения във времето, не може да си покани приятели и т.н.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот S_Milenska » 19 Мар 2015, 12:01

И аз наистина много се замислям и скоро може да се сбъдне тази моя мечта и да преместим шкафовете в някое близко селце, където да си живеем близо до природата, спокойствието и останалото! :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта